Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблеми със серво на 3,2did Pajero


Препоръчано мнение

Здравейте, получих проблеми със спирачките след като не бях карал колата 15 дни. Първо започна да задържа задно ляво колело и ми светна ABS и ръчна спирачка,придружени със звуков сигнал.Посетих сервиз при което ми установиха блокирало цилиндърче и износени накладки. След ремонт се появи епизодично изсвирване от сервото,за което ми обясниха ,че не могат да установят защо се получава, тъй като нямали софтуер за модела. Това напомпване продължава и при натискане на спирачки,моля помагайте, тъй като ме предупредиха да не експериментирам с оторизиран сервиз в моят регион.

Редактирано от elkoko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, получих проблеми със спирачките след като не бях карал колата 15 дни. Първо започна да задържа задно ляво колело и ми светна ABS и ръчна спирачка,придружени със звуков сигнал.Посетих сервиз при което ми установиха блокирало цилиндърче и износени накладки. След ремонт се появи епизодично изсвирване от сервото,за което ми обясниха ,че не могат да установят защо се получава, тъй като нямали софтуер за модела. Това напомпване продължава и при натискане на спирачки,моля помагайте, тъй като ме предупредиха да не експериментирам с оторизиран сервиз в моят регион.

......какво значи изсвирване от сервото? Този модел няма серво, там има помпа за високо налягане и сфера за високо налягане....

Прояетете това мнение ТУК и обърнете внимание на точка 5 ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скъсано уплътнение на спирачния цилиндър. Което е и най-вероятна причина за блокиранирането му.

Съвета ми е да не експериминтираш с този сервиз за в бъдеще!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, получих проблеми със спирачките след като не бях карал колата 15 дни. Първо започна да задържа задно ляво колело и ми светна ABS и ръчна спирачка,придружени със звуков сигнал.Посетих сервиз при което ми установиха блокирало цилиндърче и износени накладки. След ремонт се появи епизодично изсвирване от сервото,за което ми обясниха ,че не могат да установят защо се получава, тъй като нямали софтуер за модела. Това напомпване продължава и при натискане на спирачки,моля помагайте, тъй като ме предупредиха да не експериментирам с оторизиран сервиз в моят регион.

.....за да ви светне АБС и ръччна спирачка ,придружен със звуков сигнал, значи че няма достатъчнно налягане в сферата, а тя се помпа от ел. моторна помпа, която се намира отдолу под сферата.....т.е. ел.мотора е износен и блокира от време на време.....когато стане това, отворете капака на мотора,и в ляво ,до левия ботуш където предполагаемо ще видите серво, там ще видите блока за АБС-а и отгоре му има една малка сфера,ако колата е до 2003 година, сферата е тъмно зелена и сверична, ако е след 2004 год. сферата е по скоро цилиндър и е златист цвят.....та когато видите тази сфера, просто я чукнете с юмрук по силно 2-3 пъти и вижте дали ще забръмчи ,ако да, тогава след 4-5 сек. ще изгаснат лампите и ще спре да свири.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....за да ви светне АБС и ръччна спирачка ,придружен със звуков сигнал, значи че няма достатъчнно налягане в сферата, а тя се помпа от ел. моторна помпа, която се намира отдолу под сферата.....т.е. ел.мотора е износен и блокира от време на време.....когато стане това, отворете капака на мотора,и в ляво ,до левия ботуш където предполагаемо ще видите серво, там ще видите блока за АБС-а и отгоре му има една малка сфера,ако колата е до 2003 година, сферата е тъмно зелена и сверична, ако е след 2004 год. сферата е по скоро цилиндър и е златист цвят.....та когато видите тази сфера, просто я чукнете с юмрук по силно 2-3 пъти и вижте дали ще забръмчи ,ако да, тогава след 4-5 сек. ще изгаснат лампите и ще спре да свири.....

 

Аз до колкото разбирам светването на АБС лампта, ръчната и звуковия сигнал са били преди ремонта (почистването от ръждата) на спирачния цилиндър. Сега проблема е присвирването при натискане на спирачния педал ....

може и да не съм разбрал правилно проблема...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото разбирам светването на АБС лампта, ръчната и звуковия сигнал са били преди ремонта (почистването от ръждата) на спирачния цилиндър. Сега проблема е присвирването при натискане на спирачния педал ....

може и да не съм разбрал правилно проблема...

....то проблема ми е ясен,щщом има светещи АБС и "внимание" лампи на таблото, придружен със звуков сигнал, значи проблема да го търси там, къде му обясних независимо от това как той го е обяснил проблема....

Това с задържалия спир. цилиндър не може да бъде проблем от този род.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Автомобилът ми е 2002 г.След смяната на накладките и обслужване на спирачния цилиндър,остана това изсвирване,което го определям,че идва от тази спирачна помпа.При сферата се наблюдава през неопределени интервали вибрации.Спирачната система функционира добре,но ме притеснява постоянното присвирване на тази помпа.Звукът е като триене на гума в метал и се получава постоянно без натискане на спирачка,а при натискането и е оттри до четири пъти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...