Премини към съдържание

Масло за ск.кутия на спейс стар


dinko77

Препоръчано мнение

Привет колеги!

Ако някой е ползвал това масло нека пише как е и дали е добро.

Хареса ми цената а и параметрите са същите каквито ги дават.

Искам да знам дали това е моето масло.

 

Трансмисионно Масло ELF TRANSELF NFJ 75W80

 

автомобила е СПЕЙС СТАР 1.8 МПИ

Редактирано от dinko77
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги!

Ако някой е ползвал това масло нека пише как е и дали е добро.

Хареса ми цената а и параметрите са същите каквито ги дават.

Искам да знам дали това е моето масло.

 

Трансмисионно Масло ELF TRANSELF NFJ 75W80

 

автомобила е СПЕЙС СТАР 1.8 МПИ

 

Здравей колега. Не мога да ти кажа твоята кутия дали е на японска или е на Renault. Но това масло което си показал по-горе е за втората кола. Най-сигурно е първо провери като отвориш предният капак и видиш щампованата табелка където е номера на рама. Ако видиш типа на скоростната кутия JB3, то значи е на Renault и тогава може да се каже след като се провери горното масло става ли. Ако скоростите са японка, те няма да изисккват масло в SAE 75W-80 масло.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Capacity:

Capacity 2,2 liter

Use:

Normal

Intervals:

Check 15000 km/ 12 months

Change 105000 km/ 84 months

Products:

TITAN SINTOFLUID 75W-80

 

Това излиза през каталога на Fuchs.

Маслото, което си набелязал, отговаря на изискаванията. (Подозирам френска кутия - с тази смяна на 105 000 - как пък ги изчислиха тия 5? )

НО маслото, което лично аз избрах, беше на тотал (BV=QBV=Trans8 BV) То е с този вискозитет, и дори в каталозите на Елф го препоръчват за френските коли (респективно - скорости).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

автомобила е СПЕЙС СТАР 1.8 МПИ

 

В каталозите излиза само и единствено Space Star 1.8 GDI, но не и MPI. Ако излизаше колата, вече да съм подал заводските препоръки. Затова с грижа към възела не препоръчам смазочна норма API GL-4+ в комбинация от SAE 75W-80 вискозитетен клас. Да изчакаме резултата от табелката на колата.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви че се отзовахте толкова бързо с отговори.

Кутията е френска JB3.

Значи мога да взимам това масло, а за количеството на 2 места ми излиза че събира по 3.4L

Още веднъж сърдечно благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само още малко помощ колеги, синтетично или полусинтетика да е маслото

 

Значи на Renault е скоростната кутия, слага се на канго, манго и още много други коли, вкл и Space Star на определени модели. Генералното изискване е вискозитетен клас SAE 75W-80 в комбинация от смазочна норма API Gl4+

Тук при скоростните кутии избора не е толкова голям както при двигателните масла. Ако при последните за твоя двигател дадена фирма масло има 10 масла от които примерно 5 синтетики, 4 полусинтетики и 1 минерално масло, то при скоростите точно тези стандарти може да са само от един вид. Т.е. ако се спреш на дадена марка, то тя ще има само 1 подходящо масло в гамата й. Аз например в скоростите съм с полусинтетика. Генералното изискване на производителя е за определени стандарти и вискозитетен клас, а не за тип формула.

За пример едно време се хвърлях на 100 % синтетика 75W-90, която като формула е по-добра от полусинтетиката с която съм, но за съжаление гъстотата идваше в повече. Затова както казах намираш си: вискозитетен клас SAE 75W-80 в комбинация от смазочна норма API Gl4+

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...