Премини към съдържание

Два датчика обороти,цена


Vessellincho87

Препоръчано мнение

Здравейте колеги! Имам един проблем,които е много странен,че чак дразнещ. Милен от Пловдив знае за него но искам мнение и от вас. При пътуване на дълъг път,по магистрала най-вече и при една постоянна скорост без изпреварвания ми светва Чек Енджин и колата губи мощност,поддържа обороти но много ниски и трудно се форсира. Изгасвам я ,чакам да изцъка датчиците паля наново и всичко е ок. Тръгвам,след 20-30км същата работа. Вчера забелязах че го направи за 3км два пъти. Милен ми каза за два датчика,които отговарят за газта,единия е долу на педала,другия на дросел клапата. Един от тях ми прави въртелите. Вие какво мислите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Имам един проблем,които е много странен,че чак дразнещ. Милен от Пловдив знае за него но искам мнение и от вас. При пътуване на дълъг път,по магистрала най-вече и при една постоянна скорост без изпреварвания ми светва Чек Енджин и колата губи мощност,поддържа обороти но много ниски и трудно се форсира. Изгасвам я ,чакам да изцъка датчиците паля наново и всичко е ок. Тръгвам,след 20-30км същата работа. Вчера забелязах че го направи за 3км два пъти. Милен ми каза за два датчика,които отговарят за газта,единия е долу на педала,другия на дросел клапата. Един от тях ми прави въртелите. Вие какво мислите?

.....а мотора какъв е??? Предполагам GDI.....правилно ,но бих заложил на APS-а ,което е датчика на педала на газта ,но трябва диагностика да се направи.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да GDI 1.8 е,извинявам се че не споменах. Аз прецаках днес всичко. Развъртях някакъв датчик на дроселовата клапа,които после след монтаж се настройва само със компютър и сега карам на някакъв сервизен режим. Във Събота съм при Милен да го оправя. Диагностика той ми направи и показа грешка във дросела. Дали е във датчика незнам. И аз си мисля че ще във педала проблема,защото при определено положение на педала и го усещам кога става.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

И така,малко развитие по темата. След смяна на целия педал със датчика,които е долу и го има само на Каризма след 2000г. всичко се оправи и до сега не ми е светвал Чека.Дано и да не светва никога! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...