Премини към съдържание

Тресене в купето и скоростния лост на Паджеро


Препоръчано мнение

Здравейте колеги и за много години!

 

За съжаление новата година ми донесе проблем... От известно време получавам тресене, сякаш от към диференциала, когато например изпреварвам и натискам по-здраво педалът, от 90 до 100км/ч на 4та или 5та. Ако НЕ натискам педалът здраво не се получава това тресене, а като се появи и продължа да настъпвам, изчезва като мине 3000 оборота.

Казаха ми, че е много вероятно да е маховикът, но аз все още имам надежда да е от нещо друго - мисля за тампон на скоростна кутия или разхлабени болтове на диференцияла или дори проблем с впръскването на гориво... Със сигурност не са полуоски. Други симптоми, които имам са, че скоростния лост вибрира на свободна (това нормално ли е?) май само на 5та си стои без никакви вибрации

Когато колата е студена и подавам равнимерно газ, теоритично без да ускорявам или намалявам (не от темпомата, а с педала) на 3та или 4та, се полувава нещо като неравномерно ускоряване, после намаляване и пак ускоряване и намаляване и звукът на двигателя е различен... Като стопли няма проблем.

Според вас какво може да причинява това?

Става въпрос за Паджеро 3.2 ДИД комън рейл, къса база 4та генерация, ръчка 160 к.с.

 

Благодаря ви предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и за много години!

 

За съжаление новата година ми донесе проблем... От известно време получавам тресене, сякаш от към диференциала, когато например изпреварвам и натискам по-здраво педалът, от 90 до 100км/ч на 4та или 5та. Ако НЕ натискам педалът здраво не се получава това тресене, а като се появи и продължа да настъпвам, изчезва като мине 3000 оборота.

Казаха ми, че е много вероятно да е маховикът, но аз все още имам надежда да е от нещо друго - мисля за тампон на скоростна кутия или разхлабени болтове на диференцияла или дори проблем с впръскването на гориво... Със сигурност не са полуоски. Други симптоми, които имам са, че скоростния лост вибрира на свободна (това нормално ли е?) май само на 5та си стои без никакви вибрации

Когато колата е студена и подавам равнимерно газ, теоритично без да ускорявам или намалявам (не от темпомата, а с педала) на 3та или 4та, се полувава нещо като неравномерно ускоряване, после намаляване и пак ускоряване и намаляване и звукът на двигателя е различен... Като стопли няма проблем.

Според вас какво може да причинява това?

Става въпрос за Паджеро 3.2 ДИД комън рейл, къса база 4та генерация, ръчка 160 к.с.

 

Благодаря ви предварително!

......тампони на ск. кутия, те са два и са на една обща планка.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......тампони на ск. кутия, те са два и са на една обща планка.....

 

Благодаря колега DJ, ще проверя дали е това, но от общия ми поглед на форума, май ще излезеш прав :)! Надявах се да пишеш :)

Лесно ли може да се установи това принпреглед в сервиз? Ремонтът скъп ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега DJ, ще проверя дали е това, но от общия ми поглед на форума, май ще излезеш прав :)! Надявах се да пишеш :)

Лесно ли може да се установи това принпреглед в сервиз? Ремонтът скъп ли е?

.....ми като знам във Варна колко са майстори, може и да не могат ,зависи къде отидете....не е сложен ремонта, просто се откача гредата на кутията и се сменят тампоните......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:))) така е... Във Варна добрите майстори са кът за която и да е марка...

 

Някакви насоки може ли да ми дадете за добър сервиз на П4 :)

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...