Премини към съдържание

Загряване при включен климатик


Препоръчано мнение

Днес , при "огромните " 32-33 градуса в София , си включих климатика ( вентилатор и положение на Авто) и след известно каране из софииските задръствания ,установих че температурата се е дигнала почти на МАХ. Веднага изключих климатика и след около 1-2 мин ,температурата си падна в нормално положение.

Случвало ми се е да дигне леко температура ,при включен климатик ,н а дълъг път , но чак пък толкова.

Дали проблема е в задръстванията ,или недостатъчно фреон в климатика, или проблем с охладителната система?

Благодаря предварително за всички мнения

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

eee Аутлендер 1 , 2000 куб ,бензинче

.......точно на тези моделли правят проблем блока за упр. на перките........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ,но при изключен климатик ,не загрява. Днес я пробвах на дълъг път- съвсем малко покачване при първото вкючване на климатика и после се закова стрелката на температурата. София - Пловдив - без проблем. Пак леко мръдна точно преди тунела , когато изключих от скорост ,след изкачването.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ,но при изключен климатик ,не загрява. Днес я пробвах на дълъг път- съвсем малко покачване при първото вкючване на климатика и после се закова стрелката на температурата. София - Пловдив - без проблем. Пак леко мръдна точно преди тунела , когато изключих от скорост ,след изкачването.

.......да не са обърнати перките или посоката им на въртене,защото съм имал такъв случай и то с точно такава кола ,къде има проблем с блока за упр. на перките....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Проблема се оказа тръгнала си водна помпа.

Добре ,че ми се налагаше да сменям ремъците , та излезе и странният шум от водната помпа.

След смяната и вече няма загряване.Държи си постоянна температура и почти не мърда.Явно при включване на климатика ,вече не е насмогвала да върти нужният дебит за достатъчно охлаждане.

Добре че, я открих на време ,че вече съм го играл този филм ,на предната ми кола и се стигна чак до спукан радиатор, прегрял двигател и всички последващи неприятности,ремонти и разходи :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...