Премини към съдържание

Чукане при подаване и отнемане на газта


A9A

Препоръчано мнение

От около година-две започна да се усеща едно леко почукване при рязко подаване или отнемане на газта, но в последно време забелязвам леко повишаване на шума. Най-изразително е на втора скорост (колата е с автоматична трансмисия) при рязко отнемане на газта и скорост около 40 км/ч. Не мога да разбера откъде идва - дали от тампоните на двигателя и автомата или някъде от окачването. Да не би да е от тампоните на магарето? При преминаване през неравности окачване не издава никакви звуци. На първа и трета скорост почукването е едвам доловимо, а на четвърта въобще го няма. Някой имал ли е подобен троблем?

Редактирано от A9A
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен е същото от 3г.Идва от скоростите при мен но само когато съм на газ. Когато съм на бензин това нещо го няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проверих дали има разлика при бензин или газ - няма никаква... Шума не е от скоростната кутия, това е ясно.

Ще сменя всички носачи, тампони, накрайници по предния и задния мост и всичко ще е наред :icon_thumbup: :icon_clap: :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пропусна и скоростите да смениш....хахахах.Майтапя се. Колега така не може да се каже какво е. При мен е просто лувта от скоростите, това ми се чува когато съм в задръствания и постоянно тръгвам и спирам се чува едно леко почукване. Писах ти че на газ ми го прави, защото съм си активирал на газовата един ражим-кът оф. И понеже не съм го настроил добре този режим за това ми се получава това. Когато го настроя добре това нещо го няма на газ. Нямам време да го закача на лаптопа да го настроя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...