Премини към съдържание

Разлика между Паджеро и Паджеро спорт?


Препоръчано мнение

Между кои точно модели Паджеро, има разлики? По принцип между старите модели на Паджеро (до 2000) и Паджеро Спорт основните разлики са в трансферната кутия там има с диференциал и фиксирано предавателно отношение, последните не са удачни за движение в режим 4Х4 на мокро например (препоръчително е ползването само на сняг, лед кал), такива са и всички раздатчни кутии на Паджеро Спорт, иначе като окачване са сходни. При трансферните кутии с диференциален механизъм в нормален 4Х4 режим (има и с принудително блокиране на централния диференциал 4HLC) няма проблем автомобила да се движи дори на сухо без да има опасност от повреда. Почти всички Паджера след 2000г са именно с такава трансферна кутия (с диференциален механизъм) с изключение на някои които са с двигател 2.5TDI, кода на модела е V74W и V64W. Паджеро след 2000г е с промяна в окачването и на предния и на задния мост, като задното окачване е независимо (при старото Паджеро и Паджеро Спорт задното окачване е с цял мост). Ако обобщим всичко дотук, според мен правилния избор е Паджеро с трансферна кутия с диференциален механизъм (познава се по това че има режим 4HLC), при другите няма, и след това е важно годината и модела, в зависимост от сумата която мислите да платите.

 

Благодаря за коментара!

Това което съм разбрал е, че паджеро спорт(98-99г.) не е препоръчително да го караш на мокро, нали? Но все пак 4х4 е основно за сняг, кал и лед. Общо взето съм навит на тази марка, но ще видим как ще се развият действията с паричните потоци. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
Благодаря за коментара!

Това което съм разбрал е, че паджеро спорт(98-99г.) не е препоръчително да го караш на мокро, нали? Но все пак 4х4 е основно за сняг, кал и лед. Общо взето съм навит на тази марка, но ще видим как ще се развият действията с паричните потоци. :icon_hmm:

Управлявам Паджеро Спорт 98г. 2,5 тди и дърпам с него лодка с колесар 7,5 м и тегло около 1200кг. Редовно използвам 4х4 бавни без оглед на сезона, защото знаете , че за калта и тинята сезони няма. Няма и проблеми при изваждането на колесаря от всякакви места покрай водните басейни. Досега нямам даже и пробоксувания, за окопаване въобще не иде реч. Джипа е достатъчно висок и в зависимост с какви гуми се кара е напълно проходим при що-годе нормални терени. За груб офф роуд определено не става, защото е дълга база.Не харчи много- 10-12 нафта според карането. Един прекрасен автомобил , с изключение разходите по поддръжката и времето на доставката им.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...
Управлявам Паджеро Спорт 98г. 2,5 тди и дърпам с него лодка с колесар 7,5 м и тегло около 1200кг. Редовно използвам 4х4 бавни без оглед на сезона, защото знаете , че за калта и тинята сезони няма. Няма и проблеми при изваждането на колесаря от всякакви места покрай водните басейни. Досега нямам даже и пробоксувания, за окопаване въобще не иде реч. Джипа е достатъчно висок и в зависимост с какви гуми се кара е напълно проходим при що-годе нормални терени. За груб офф роуд определено не става, защото е дълга база.Не харчи много- 10-12 нафта според карането. Един прекрасен автомобил , с изключение разходите по поддръжката и времето на доставката им.........

 

Колега благодаря за коментара!

 

Къде обслужваш твоя звяр? И какви разходи си направил за ремонта...? На колко км. се смяна ангренажа и колко струва? нафта само в шел нали? Видях едно 98г. за 3200 евро на 100 000 км. доста лъскаво. Ако е здраво направо е без пари, нали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

лично аз предпочитам Pajero от колкото Pajero Sport защото Sport-а няма блокаж на диференцияла ! иначе двигатела им е един и същ !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...