Премини към съдържание

Технически въпрос


Lachko

Препоръчано мнение

Здравейте колеги ! Става дума за Митсубиши Каризма 1,8 ГДИ 1998 ! Искам да попитам каква е разликата между оптяжната ролка на пистовия ремък на Каризма със климатик и Каризма без Климатик ! Предварително благодаря !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще има проблем ако ползвам ролката от модела с климатик за модела без климатик ? Понеже ми блокира лагера на компресора на климатика и купих ремъка за модела без климатик но нямам ролката !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Различни са, не е добра идея - едната е гладка (направена е да контактува с външната част на ремъка), а другата е канална (направена е да контактува с вътрешната част на ремъка).

 

По схемите които гледам стойката на оптяжната ролка е еднаква и на модела с клима и на този без ! Като намеря ролката с улеите ще пасне ли на болта които я държи и на стойката изобщо ?

Какво може да се получи ако ползвам тази без улеите !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По схемите които гледам стойката на оптяжната ролка е еднаква и на модела с клима и на този без ! Като намеря ролката с улеите ще пасне ли на болта които я държи и на стойката изобщо ?

Какво може да се получи ако ползвам тази без улеите !

Ролката си пасва на стойката, лошото е, че на джоба не пасва много добре .:)

Кофти е, когато едната струва 60 лв. другата заради едни канали 100, ама това е положението, щом си решил да минаваш на версията без климатик, ще трябва да я купуваш .

Тази без улеите няма как да я ползваш, защото е и по голяма на диаметър и е гладка, и по някое време може да ти изхвръкне ремъка както си караш .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги проблема е решен ! Сложих ремъка от модела без климатик които е 1080 мм. , Ремъкът пасна идеално , но оптяжната ролка беше отпусната максимално за да влезне ремъка ! Със ролката от модела със климатик (моята си ролка) натегнах ремъка от външната му гладка страна ! Хода на оптяжната ролка е достатъчно голям за целта ! Така че ако имате подобен проблем може да минете само със по къс ремък ! Понеже не живея в България ремонта тук на компресора на климатика щеше да ми излезне колкто половината кола затова закърпих положението докато се прибера и ремонтирам компресора !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте, колеги.

Навярно не съм в точния раздел, моля да ме извините.

Имам две капачета до ръчната спирачка - бутони няма, но вътре в гнездото има 2 кабела, на които пише ХХ и ХЛ.

Някой има ли идея за какво са?

Благодаря и пак се извинявам!

Редактирано от valboss
Тук не пишем всичко в едно изречение.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...