Премини към съдържание

Проблем


social1986

Препоръчано мнение

здравейте колеги :)

питането ми е следното .... при странично разклащане на задните колела се усеща един малак ход :) приятели ми казаха, че това най-вероятно е лагер на главината :) какво е вашето мнение :) а и имам едно поклащане на задницата при неравности и като видях страничния ход на гумата си мисля, че може и да е от това, как мислите възможно ли е да е това причината ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Елементарна проверка - вдигаш задно колело на крик и разклащаш колелото с ръце. Някой с теб да гледа къде точно мърда.

Прегледайте и цялото задното окачване и закрепването на лагер-главините за шенкела. Преди години на един галант се беше откъснала лява задна главина на две през оста вътре и колелото беше изпреварило шофьора заедно с 4-те гайки и остатъка от главината. Не помня на първокласен път ли беше станало.

Но, да може да е за нови лагери. Би трябвало да шумят в движение ако имат луфт чак да се усеща като риташ колелото. Имах на преден лагер луфт. Не мърдаше като при теб (само на крик и малко), но пък виеше страшно. Като почне от 30 км/ч, усилваше се и нямаше спиране.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...