Премини към съдържание

Тракане в мотора


Препоръчано мнение

Здравейте колеги! От известно време имам странен шум в двигателя. При обороти от 2300 до 2600 се чува тракане като от хлабави клапани или повдигачи. Това е само при натоварен двигател, т.е. в движение. На празен ход не се чува. Двигателя е 2.2 DI-D , колата е на 120000 км. Някакви идеи от какво може да е това тракане ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! От известно време имам странен шум в двигателя. При обороти от 2300 до 2600 се чува тракане като от хлабави клапани или повдигачи. Това е само при натоварен двигател, т.е. в движение. На празен ход не се чува. Двигателя е 2.2 DI-D , колата е на 120000 км. Някакви идеи от какво може да е това тракане ???

........от коя страна се чува?От към ремъците или от към ск. кутия?ск. кутия каква е ?автомат или ръчка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да е ръчка, 2.2DID автоматик се появява около 2013г, преди това са ръчки.

Добре е да се каже какъв е автомобила, с кой двигател (2.2DID има и с дизел на Мицубиши) и т.н, само че така описания проблем е малко труден за диагностика от разстояние.

 

Колегата да посети сервиз за да погледнат автомобила.

Двигателя е дизелов , ръчна скоростна кутия. Ще посетя и Балканстар но знам какъв ще е резултата..."ние нищо не чуваме" !!! Колата е още в гаранция. Бих исакал да чуя мнения ако някой е имал подобен проблем или може да предположи от къде идва тракането.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

........от коя страна се чува?От към ремъците или от към ск. кутия?ск. кутия каква е ?автомат или ръчка?

Не мога да определя от къде идва точно тракането, но е от двигателния отсек. Двигателя е дизел , ръчна скоростна кутия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...