Премини към съдържание

Горна помпа на съединителя


qiqo

Препоръчано мнение

Здравейте днес надигнах капака на моята CARISMA 1.8 16V 1996 и забелязах, че спирачната течност в казанчето на горната помпа на съединителя е потъмняла и е на минимума, след половин час пак проверих течността, беше се избистрила а на дъното се бе утаила чернилката, да очаквам ли скорошен проблем с помпата или може и така да карам

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

На мен ми е отказвала горна помпа на съединител,и да ти кажа че цената никак не е малка,ако се поръчва нова.Проблемът се решава със смяна на пръстените,а течността се подменя. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега най- добре смени и на долната частите и подмени и течноста . Не си вземаи ментета, защото само пари ще дадеш. Погледни как са ти цилиндрите. Ако са износени трябват нови или втора рька.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега най- добре смени и на долната частите и подмени и течноста . Не си вземаи ментета, защото само пари ще дадеш. Погледни как са ти цилиндрите. Ако са износени трябват нови или втора рька.

Здравейте,преди три години са сменяни буталото и гумичките на работния цилиндър, в София в РАТОЛА а преди две години аз сам си смених помпата, защото старата започна да тече от пластмасовата чашка и педала потъваше, сега помпата мисля че беше NABCO купих я чисто нова за 96-98 лв. Тук някъде четох че като се сменя горната помпа задължително се сменя и цилиндъра или поне буталото с гумите а аз тогава смених само помпата и не знам сега ако стане нещо дали да ги сменям и двете или само проблемната част

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава зависимост. Просто като се заиграеш и не си ремонтирал другата помпа която не ти прави проблем по - добре да я ремонтираш и нея за да не се занимаваш и да знаеш ,че си свършил работа и няма повече да имаш проблем. Ати като си сменил помпата само цилиндъра ли ти дадоха. Би трябвало да си е цялата помпа с всичко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава зависимост. Просто като се заиграеш и не си ремонтирал другата помпа която не ти прави проблем по - добре да я ремонтираш и нея за да не се занимаваш и да знаеш ,че си свършил работа и няма повече да имаш проблем. Ати като си сменил помпата само цилиндъра ли ти дадоха. Би трябвало да си е цялата помпа с всичко.

Цялата помпа беше,имаше и ремонтен комплект за нея но при мен проблема беше,че течеше течността от казанчето и затова я смених цялата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...