Премини към съдържание

Mitsubisi Grandis 2.0 DI- D 2007година


Препоръчано мнение

Здравейте на всички. Аз съм нов във форума и ако нещо сбъркам не се сърдете /не е злонамерено или умишлено/. трябва ми малко инфо за турбото на Грандиса.Имам го от 2007г./от магазина/.сега е на 101000км. и ми се прецака турбото.взе да бута маслото и да свисти .търся мнения за рециклиране,ремонт,ново,втора ръка,внос от Англия и др.....Ако някой има повече инфо или го е преболедувал преди мен моля за повече мнения.Благодаря ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. Аз съм нов във форума и ако нещо сбъркам не се сърдете /не е злонамерено или умишлено/. трябва ми малко инфо за турбото на Грандиса.Имам го от 2007г./от магазина/.сега е на 101000км. и ми се прецака турбото.взе да бута маслото и да свисти .търся мнения за рециклиране,ремонт,ново,втора ръка,внос от Англия и др.....Ако някой има повече инфо или го е преболедувал преди мен моля за повече мнения.Благодаря ви предварително.

......шанса ти е в Реал турбо, макар че последните 3 пъти се осраха малко в/у турбините, които им дадох, та се наложи да ги връщам ,като едната цели 3 пъти......а това е време и пари както се сещаш и никой няма да ми ги покрие.....търсих вариант от запад нещо да пращам, като май намерих в Полша,но колегата го чакам да ми даде координати, като от там си идва като чисто нова......пращаш им старата и така...Твоята турбина си хвърля масло дори и да не е за рециклиране/ изхвърляне, но ако оста се клати и има радиален луфт,в резултат на което и лопатките ( особено на студения охлюв ) се опират в корпуса му, тогава си си за ремонт.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за съвета.на мое място ти как би постъпил - рециклираш или втора ръка

........ами зависи колко е зле, ако е малко луфта и лопатките не се опират в стените на охлюва, тогава бих я рециклирал,тъй като пораженията са по малки и вероятността да ти я рециклират добре е по голяма,но ако е зле работата, тогава втора ръка, но пък там рискуваш да попаднеш на много ментаци,като една от честите веоятности е, да ти дадат "перфектна" турбина,показват тия, ти гледаш да не се клати оста, тя се не клати, горе долу има външен вид, всичко точно и като я сложиш и направиш два шигела из кварталните улички и тя вие на умрело........причината е, че търговеца е капнал 2-3 капки Каноконлит в оста през отвора за масл. магистрала като през това време е въртял оста докато не изсъхне.......по този начин оста не се залепва а оставя да се върти, но луфтовете изчезват......

Другия вариант е, да е сложил друа ,подобна турбинка ,чийто лопатки не отговарят на оригиналните - нито посока, нито геометрия нито нищо......по този начин турбината ще си върти ,но няма даа има никой или поне ще е ниско налягането......виждал съм и други случаи, като пукнат корпус, но пукнатината ти не виждаш поради това че е "лъсната" турбината, разбирай боядисана, и истината лъсва чак като я сложиш и запалиш мотора.....естествено мангалина не признава гаранцията защото "ти си я счупил".......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Благодаря за отзивчивоста и съветите ти/по моя преценка си много по навътре в нещата не само от мен любителя, но и от доста ,, специалисти,,) ако някога ти притрябва мнение за дограма, щори, портални и гаражни врати ще се радвам да помогна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Благодаря за отзивчивоста и съветите ти/по моя преценка си много по навътре в нещата не само от мен любителя, но и от доста ,, специалисти,,) ако някога ти притрябва мнение за дограма, щори, портални и гаражни врати ще се радвам да помогна.

 

Много малко са ти км за да се счупи турбината,странно?

ако не си карал с хубаво масло или си го карал повече км без подмяна,моята турбина на същия грандис е на 330,000км и е ок.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много малко са ти км за да се счупи турбината,странно?

ако не си карал с хубаво масло или си го карал повече км без подмяна,моята турбина на същия грандис е на 330,000км и е ок.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...