Премини към съдържание

Малко помощ за Outlander


Препоръчано мнение

Решил съм да сменям старата кола с нещо по семейно двуомя се между Mazda Tribute 2004 и Mitsubishi Outlander 2.0i,разбрах че разхода на Outlander е градско 12-15л и извън града 9-11л което е нормално инт ме колко излиза първото обслужване и като цени как са частите като цяло.заслужава ли си като СУВ.Сега карам Seat Ibiza 1.9tdi с чип кам 140 коня надявам се Outlandera 136коня също да има приличен вървеж.Ще съм благодарен на малко мнения и съвети.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално обслужване в Ратола около 900 лева.При DJ около 700 лева

с оригинален обтегач който струва 320 лева.Иначе има комплекти за около

300 лева на SKF.Втулки по предницата са по 50-60 лева на бройка.Има къси скорости и при 130км. е на 4000об. на пета скорост.При 100км гори към

9литра при 120-130км. е 12литра газ.Масла и филтри са на нормални цени.

Бубини оригинални около 500лв бр.Свещи около 150лв. комплекта,кабели 120лв.

Редактирано от plamen7905
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Решил съм да сменям старата кола с нещо по семейно двуомя се между Mazda Tribute 2004 и Mitsubishi Outlander 2.0i,разбрах че разхода на Outlander е градско 12-15л и извън града 9-11л което е нормално инт ме колко излиза първото обслужване и като цени как са частите като цяло.заслужава ли си като СУВ.Сега карам Seat Ibiza 1.9tdi с чип кам 140 коня надявам се Outlandera 136коня също да има приличен вървеж.Ще съм благодарен на малко мнения и съвети.

........като за СУВ става, добра е за такива работи, но за истински оффроад ще се закопаеш в някоя разорана нива......м/у другото,това е и доста споучливо СУВ-че,което може почти наравно да се мери и с Паджеротата.....

136 коня е малко за това купе и ако си мислиш че ще сравняваш Сеата с него по вървене, то няма да ти хареса......цените за обслужване и подръжка са нормални......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Решил съм да сменям старата кола с нещо по семейно двуомя се между Mazda Tribute 2004 и Mitsubishi Outlander 2.0i,разбрах че разхода на Outlander е градско 12-15л и извън града 9-11л което е нормално инт ме колко излиза първото обслужване и като цени как са частите като цяло.заслужава ли си като СУВ.Сега карам Seat Ibiza 1.9tdi с чип кам 140 коня надявам се Outlandera 136коня също да има приличен вървеж.Ще съм благодарен на малко мнения и съвети.

Здравей Колега, аз съм с Аутлендър 2011 г. , разхода в градско е около 9 , извънградско е 7 , ако го карам със скорост до 100 к. , разхода пада на 5,5 до 6,5. При скорост по магистралата от Пирдоп до Бургас ми даде среден разход 8.2 л/100км. , като съм се движил средно със 190 км.ч, на моменти до 210 км.ч . Двигателя ми е 2.2 156 к.с. дизел Като асфалтен джип е добър. Това което не ми харесва е шума от гумите (задните). Проблеми имам с предните амортисьори, и двата ги смених . Често се сменят и накладките-на около 30 000 км.Спирачни дискове смених на 90 000 км. Проблем имам и с управлението на стереото от волана, понякога при регулиране на звука ми се включва телефона, при рестарт на двигателя нещата се оправят. За цени на части немога да коментирам, в гаранция съм още. Мога да кажа че обслужването ( смяна на масла, филтри, проверки ) на 15 0000 км. ми струва около 250- 400 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...