Премини към съдържание

Проблем Каризма


Petko_Andreev

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.От доста време насам имам проблем с Каризмата-2000 година 1.6 бензин/газ.При работа на газ при натискане педала на газта колата се замисля за момент и тогава вдига оборотите,най-ясно изразен проблема е при потегляне.Колата почва да прекъсва и предърпва.Ходих при един майстор той последоателно смени сонда, дюзи и накрая се оказа че стъпковият мотор правел проблеми,и сега търсим стъпков мотор.Дали можете да ме насочите от

къде може да се намери,и всъщност дали е стъпков мотор наистина или нещо друго.В режим на бензин проблема почти изчезва.Колата е с газов инжекцион Колтек.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свещи, кабели, дроселова клапа ако е зацапана. Тези неща гледахте ли ги?

да,дори ме накара да си сменя свещите с по скъпи,нагара го изчисти от дроселовата клапа

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, а закачана ли е на тестер или осцилоскоп? Там вече ще си каже всичко което и има, че така на проба грешка да сменяш здрави части не е ремонт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, а закачана ли е на тестер или осцилоскоп? Там вече ще си каже всичко което и има, че така на проба грешка да сменяш здрави части не е ремонт.

До колкото знам,не и аз съм на това мнение за здравите части.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

проблема при тази ситуация не е в стъпковия мотор - той е за празния ход.Наистина провери кабелите и бобините, при този мотор точно това са симптомите за проблема ти :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...