Премини към съдържание

Климатроника спря да работи


Препоръчано мнение

Колеги, когато купувах колата, скоро беше, климатроника си работеше безупречно. Няколко дни след това спря да духа. Всички функции работят нормално, познат така каза, че и компресора си включва, но от изходите по таблото не излиза никакъв въздух. Моторче ли е що ли е и какво евентуално да предприема? Бих ли могъл да процедирам сам или непременно да ходя на майстор?

Благодаря!

Редактирано от Иван Вълчинов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, когато купувах колата, скоро беше, климатроника си работеше безупречно. Няколко дни след това спря да духа. Всички функции работят нормално, познат така каза, че и компресора си включва, но от изходите по таблото не излиза никакъв въздух. Моторче ли е що ли е и какво евентуално да предприема? Бих ли могъл да процедирам сам или непременно да ходя на майстор?

Благодаря!

Колега, провери си релето за вентилатора в купето. Намираше се под волана в ляво на един панел.

Редактирано от Addicted
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОК, утре ще погледна, но как да го разбера работи ли? Трябва да прищраква или нещо от сорта?

Днес, понеже четох доста от темите, но не намерих сходен с моя проблем, погледнах в жабката и зад нея се вижда нещо дето като натисна някое от копчетата на климатроника (на таблото), то се мести нагоре или надолу. Там ли е моторчето и ако да то явно май работи... За реле не съм и предполагал да търся.

Редактирано от Иван Вълчинов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОК, утре ще погледна, но как да го разбера работи ли? Трябва да прищраква или нещо от сорта?

Днес, понеже четох доста от темите, но не намерих сходен с моя проблем, погледнах в жабката и зад нея се вижда нещо дето като натисна някое от копчетата на климатроника (на таблото), то се мести нагоре или надолу. Там ли е моторчето и ако да то явно май работи... За реле не съм и предполагал да търся.

Това, което си видял, е моторчето управляващо една от клапите на климатроника. Релето трябва да щрака да. Но пак ти казвам релето се намира от ляво (страната на водача). Сваляш кората под кормилото и на една стойка( жълта мисля беше ) се намират няколко релета. Едното от тях е за вентилатора в купето. Това ти го казвам защото имах същия проблем, но при мен тръгваше да духа, когато си поиска. Отворих релето и почистих нагара от пъпките и всичко си дойде на мястото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да де, аз разбрах къде да търся релето. Просто вметнах за моторчето понеже някой ми беше казал, че може да е дало фира. Благодаря за съвета отново и дано се окаже това. Утре ще кажа как е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Да се извиня, че не писах по-рано.

Проблема е решен. Оказа се реле, както предположи колегата. Благодаря много!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...