Премини към съдържание

Ламбда сонда - парт номер


Nik H

Препоръчано мнение

Здравейдте колеги!

Сменях катализатора и естествено не успяхме да свалим ламбда сондата и се скъса. Трябва ми серийния номер или парт номер защото нищо не остана от нея. Имам каризма 2001 1,8 гди. сензорите са три - трябва ми номера на тази, която е монтирана на катализатора. С 2 кабела е ако това ще помогне.

Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На тази кола катализатора не е добре да се маха(ако това сте искали да направите).... А това с двата кабела не е сонда а датчик за температурата на изгорелите газове (сондите са с 4 кабела). Не е трудно за се изкара номера по номера на рамата.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На тази кола катализатора не е добре да се маха(ако това сте искали да направите).... А това с двата кабела не е сонда а датчик за температурата на изгорелите газове (сондите са с 4 кабела). Не е трудно за се изкара номера по номера на рамата.....

Не съм го махал, а го смених с нов. Малко ми е трудно да го намеря този номер за това питам. Живея в Англия ,а тук без катализатор и работещи сензори няма как да мина преглед. Ще съм благодарем ако може да ми кажеш номера на този датчик. Номера на рамата е XMDLNDA2A1F020057. Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предна сонда(преди катализатора) - MR507761 - има смяна на номера, активния за поръчка е 1588A014.

Задна сонда(след катализатора)- MR507550 - има смяна на номера, активния за поръчка е 1588A013.

Датчик за температурата на изгорелите газове - MR514055.

Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ли друг номер, защото с този нищо не мога да намеря? И още нещо - някой знае ли каква е цената му в България?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

MR514055 - цена в България, около 450лв

Сондите ОЕМ-ски - около 300лв за 1бр.

Това са номерата, ако провериш в представителство на Мицубиши не може да не могат да ти дадат цена.

За сондите може да се намерят алтернативни варианти, но за датчика за температура освен ОЕМ или втора употреба мисля че няма да успееш да намериш.

Верно ли това са цените на сондите? Тук са около 70-80 паунда. малии тва в България цените на частите са извънземни. Ако някой има нужда от такива неща да се обади :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...