Премини към съдържание

Прахоуловител (може би) !?


Препоръчано мнение

Привет отново!

 

Още едно питане днес (очевидно ми е ден за питане, надявам се да има и отговори :icon_hmm: )

 

Преди година и нещо уцелих една "общинска дупка" и от тогава се чува едно тъпо гадно

скърцане някъде от задната част на автомобила - някъде от към багажника.

Как ли не се ослушвах, така и не разбрах от къде идва. Първо помислих, че е някой амортисьор -

отпадна, щеше да има сигурно и други "ефекти". После преминах на вариант "кори", сложих нови

копчета - продължи да скърца - глухо, тихо, като на пластмаса, но МНОГО дразнещо!

В сервиза едно кадърно момче предположи, че някой от прахоуловителите на задните амортисьори

се е изкривил. Ако приемем, че причината е точно тази - някой случайно да има идея, как мога да го

оправя?

Като допълнителна ориентация - проскърцването се чува дори и на място - ако например разклатя

колата. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново!

 

Още едно питане днес (очевидно ми е ден за питане, надявам се да има и отговори :icon_hmm: )

 

Преди година и нещо уцелих една "общинска дупка" и от тогава се чува едно тъпо гадно

скърцане някъде от задната част на автомобила - някъде от към багажника.

Как ли не се ослушвах, така и не разбрах от къде идва. Първо помислих, че е някой амортисьор -

отпадна, щеше да има сигурно и други "ефекти". После преминах на вариант "кори", сложих нови

копчета - продължи да скърца - глухо, тихо, като на пластмаса, но МНОГО дразнещо!

В сервиза едно кадърно момче предположи, че някой от прахоуловителите на задните амортисьори

се е изкривил. Ако приемем, че причината е точно тази - някой случайно да има идея, как мога да го

оправя?

Като допълнителна ориентация - проскърцването се чува дори и на място - ако например разклатя

колата. :icon_hmm:

Смени го :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смени го :)

Благодаря за отговора Iotzi! :good:

 

Някой ми каза, че трябва да сменя целия амортисьор заради този прахоуловител и аз се отказах :)

Може ли да се смени само прахоуловителя?

Всъщност къде се намира този прахоуловител? Мога ли сам да го сменя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Погледни схемата, но е възможно да не е точно за твоя автомобил, не си писал какъв е Лансера.

Всичко което го виждаш на схемата и има номер си е отделна част и може да се смени отделно.

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/10/9604_204.JPG

Много благодаря! :good:

Наистина съм пропуснал важен елемент :icon_blush: - Lancer '91, 1.5i .

 

А случайно да знаеш, кое е прахоуловител? Може би 41411?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При теб схемата е друга:

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/10/9606_987.JPG

 

Позиция 414111 е само капачка и се намира вътре в автомобила, не вярвам там да е проблема, тази капачка спокойно може да я свалиш за проба.

 

Супер!!! Още веднъж благодаря! Ще поогледам днес - може и да уцеля, какво скърца. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...