Премини към съдържание

Сваляне на полуоска


Препоръчано мнение

Ще сменям маншоните на ляво вътрешно каре и дясно външно.Въпроса ми е лесно ли излизат полуоските от скоростната кутия и има ли нещо по специфично?

Колата е 99год. Спейс Стар 1.3 86к.с.

Редактирано от Svetlozar
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На ляво вътрешно като развиеш трите болта на фланеца който притиска маншона и издърпаш полуоската, тя си излиза ..

На дясно външно избий карето и смени манщона на место, че ако искаш да свалиш цялата полуоска, трябва да избиваш и един щифт, който е между вътрешното каре и кутията ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще сменям маншоните на ляво вътрешно каре и дясно външно.Въпроса ми е лесно ли излизат полуоските от скоростната кутия и има ли нещо по специфично?

Колата е 99год. Спейс Стар 1.3 86к.с.

Бъди много внимателен при мен се получи така че се наложи да се сваля скоростната кутия беше се откачило нещо от карето и паднало вътре много внимание.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смених маншоните,но се получи проблем с левия,който се слага към скоростната кутия.Взех маншон отговарящ на моя по размер и го сложихме със старата планка,като преди това при свалянето на стария изтече 3/4 от маслото в кутията.След като го поставихме и преди да източа цялото масло от кутията се наложи да мръдна колата около 7-8 метра и за това разстояние изхвърли останалото масло през някакъв останал процеп от по големия край на маншона и скоростната кутия.Проверих ме и трите болта,но те бяха навити до край.Явно няма да се мине с маншон от 15лв.,а ще трябва оригинален.Да добавя сменихме маншона,тъй като имах малък теч на масло от там,но след като го свалихме не видях изобщо да е скъсан някъде.

Редактирано от Svetlozar
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...