Премини към съдържание

Ток от плафона


xpower

Препоръчано мнение

Здравейте. Имам въпрос. Искам да взема ток от плафона. Разглобих го видях двата кабела, черен и черен с бял кант. Не успях обаче да ги проследя. Отиват някъде по тавана и след това не знам от къде влизат обратно в купето. Под кормилото има един сноп с кабели. Има един черен с бял кант и 5 чисто черни, като единия е по дебел , а останалите 4 се свързват в един в общ кабел малко по нагоре. Пробвах с един диод да видя дали ще светне - не става. Оказва се че нито черния е плюс или минус нито останалите. Така и не успях да се оправя за 4 часа ровене. И така, някои да знае къде отиват тези кабели от плафона, за да ги намеря и да взема ток от тях директно. Мерси.

 

Sorry, за правописа, ползвам някакъв измислен кирилизатор, че не съм на моя комп.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да вземеш ток но само като ти е отворена врата, т.е. плафона свети. Защо точно от там искаш да вземеш? Ровиш под кормилото а търсиш там горе? Има и друг вариант, най-вероятно при теб ключа на вратата комутира минуса, така че плюса ти е ОК, само си вземаш минус от корпус и си в играта ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега бутоните на вратата се управляват с маса.Имаш постоянен плюс.

Редактирано от Емил Димитров
Пишете грамотно!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...