Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем с карбуратора


Majnata

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Обръщам се към Вас със следния проблем. Имам Мицубиши Лансер 87 година - 4G15 мотор, карбуратор - доколкото съм запознат е двукамерен. От доста време ми прави проблеми на бензин (колата има и газова уредба, но зимата в града я карам само на бензин). Като подам газ при ускоряване се "забива", придърпва, и се бави 10-на секунди :icon_crying: , докато започне да ускорява, ако тръгвам по нагорнище и не подам много газ точно когато потегли, сякаш и свършва горивото и гасне. Установих че проблемът е в карбуратора, въпросът е че ремонтен комплект за карбуратор не мога да намеря никъде. Разглобиха ми го, ходих с горната гарнитура по разни магазини за части да търся ремонтен комплект, но успях да намеря само на едно място и то непълен, на всичкото отгоре се оказа, че гарнитурата съвпада, но иглата не е същата и само ми го почистиха и смазаха, което определено подобри нещата, но не за дълго. Иска ми се да отида при някой карбураторджия, който се занимава само с това, защото досега съм ходил при "конвенционални" :D майстори, може да му се намират и части или поне да смени тези, които съм намерил и да му направи някаква свястна диагностика :icon_hmm: . Можете ли да ми помогнете?

 

П.П. В София съм, но и майстор в Пловдив е вариант, макар че ще ми е по-трудно! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Вариантите различни от "конвенционални майстори" са в Балкан Стар да отидеш, но ще ти излезе по-скъпо и по-бавно ако се наложи за някой чарк да чакаш, в Ратола-Пловдив е добър вариант, а може би най-евтино ще ти е да я закараш във "Вили Кар" - адреса ще го вземеш от галерията със сервизи и магазини. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, :)

на първо четене - ускорителна помпа.

Заяла тяга, скъсана мембрана или

лоша /липса на/ проходимост до дифузьора.

Успех !! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Вариантите различни от "конвенционални майстори" са в Балкан Стар да отидеш, но ще ти излезе по-скъпо и по-бавно ако се наложи за някой чарк да чакаш, в Ратола-Пловдив е добър вариант, а може би най-евтино ще ти е да я закараш във "Вили Кар" - адреса ще го вземеш от галерията със сервизи и магазини.

 

Балкан-Стар и Ратола не са вариант, защото предполагам, че ще ми излезе почти колкото колата :D, а все пак това си е 20 годишна кола, макар и много запазена (но това го знам само аз ;) ), не искам да се изхвърлям с някакви адски суми :icon_blush: Мога да пробвам във Вили кар, ако се наемат да се занимават с такъв карбуратор :icon_hmm:

Благодаря! :good:

 

Здравей,

на първо четене - ускорителна помпа.

Заяла тяга, скъсана мембрана или

лоша /липса на/ проходимост до дифузьора.

Успех !!

 

Предполам, че е ускорителната помпа, защото последно нея ми базикаха и уж се оправи, но след седмица стана по-зле :(

Благодаря! :good:

 

Ако някой има и други идеи, ще съм много благодарен, ако сподели! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

може и от бензиновата помпа да е,ако не създава необходимото наляганел

Бензиновата помпа я сменях преди по-малко от 10000км, има вариант да е някаква дефектна :(

Абе факт, че вече ептен спря да върви на бензин, повече от 2000 оборота когато е на ход не може да направи :( добре че времето е топло та я карам на газ. Утре съм при един уж карбураторджия в Надежда, ще видим каква ще я свърши и ще ви споделя. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Към края на месеца ще имам възможност да си поръчам ремонтен комплект за карбуратора за Галанта ми. Ако тогава все още ти трябва, пиши ми да ти кажа къде можеш да си поръчаш да ти донесат :) . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Към края на месеца ще имам възможност да си поръчам ремонтен комплект за карбуратора за Галанта ми. Ако тогава все още ти трябва, пиши ми да ти кажа къде можеш да си поръчаш да ти донесат :) . :mitsu-smiley:

Благодаря ти, ще видя какво ще направят утре (предполагам че пак ще е същия резултат - почистихме ти го, ама без части нищо не може да се направи) и ще ти кажа, въпреки че за тоя мотор явно има различни видове карбуратори и дали ще се уцели ремонтен комплект като за моя, един Господ знае :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ами идваш с колата в сервиза да го погледнат на място и така е най-сигурно, че ще ти докарат същия. Става въпрос за Виликар. Шефа им ще пътува в чужбина за части скоро и каза, че няма проблеми да ми вземе ремонтен комплект. Ако продължиш да имаш проблеми мини от там и говори с него да се разберете ремонтен комплект за какъв карбуратор да ти търси. А ти навсякъде ли търси? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ами идваш с колата в сервиза да го погледнат на място и така е най-сигурно, че ще ти докарат същия. Става въпрос за Виликар. Шефа им ще пътува в чужбина за части скоро и каза, че няма проблеми да ми вземе ремонтен комплект. Ако продължиш да имаш проблеми мини от там и говори с него да се разберете ремонтен комплект за какъв карбуратор да ти търси. А ти навсякъде ли търси? :mitsu-smiley:

Абе да си призная миналата събота и неделя щях да ходя до тях, ама ме домързя, :icon_blush:, но сега като ми казваш това сигурно ще отида.

А аз търсих преди 6 месеца някъде, защото тогава ми го бяха разглобили и с горната гарнитура обиколих целия Симеон и околните магазини и само в Автогарант намериха един, обаче непълен комплект, на който на всичкото отгоре се оказа че гарнитурата е такава ама иглата не е същата. Отделно в Пловдив намерих един комплект, ама и той не е цял.....абе една такава- никаква, аз за това си търся майстор дето се занимава само с карбуратори, за да каже - "Е от това е" и евентуално да знае или да има нещо с което да го заменя, макар и от друга марка.

Абе добре че има газ, колкото и да я мразя, сега ме спасява :)

 

Дай ми рама и ще ти кажа точната цена за ремонтен комплект за твоя карбуратор (поне със сигурност ще е този който ти трябва).

Давам :D

GMBSNC12AHU403658

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както бях казал, вчера бях при един карбураторджия (май не се занимава само с това) и съм просто възхитен. Оставих му колата за 4 часа, след което си карах Мицубишито, което си познавах от преди, като казвам отпреди, имам предвид повече от година, откакто почнаха проблемите с вървенето на бензин и обиколих 10-на майстора. Човека каза, че е отпушил някакъв фабричен отвор, който е бил запушен, сменил е иглата на поплавъка, която за щастие се оказа че я има в един от комплектите, които му оставих и още някакви работи ми обясняваше, които не разбрах :icon_blush: Но факт, че сега пак карам :mitsu-smiley: а както знаете :rulez: макар и такова на 20 години. Пропуснах да отбележа, че за цялата работа ми взе 40 лева, вие преценете, но аз смятам че е евтино. Ако се интересувате мога да дам координатите му. Аз съм безкрайно доволен.

Иначе благодаря на всички които се отзовха :good:

 

Ремонтният комплект, оргинален струва 161лв с ДДС, но е по добре да се провери какво точно ти е необходимо защото могат да се поръчат конкретно само частите които са ти необходими.

Разгледай схемите:

 

 

Добре е да знам, че ако пак се прецака нещо мога да си намеря само определена част от карбуратора. Благодаря! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Добре, че си разрешил проблема :icon_thumbup: . Остави координатите на майстора в галерията със сервизи и магазини. Ще е от полза - едвали само ние с теб сме с карбуратори. Аз засега се разминах само с почистване на карбуратора и колата сега върви добре. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...