Премини към съдържание

Подмяна на дисплея на часовника


demon777

Препоръчано мнение

Натиснах дисплея на часовника и той потъмня в средата

Възможно ли е да се подмени само дисплея от обикновен електронен часовник

 

И в тоя ред на мисли искам да попитам и за друг проблем на който не получих отговор.

Имам SMD бели крушки за габаритите на фаровете крушките и двете са здрави но светят само на десният габарит на левият габарит SMD и LED крушка не иска да свети, само и единствено свети крушка с нажежаема жичка.

Някакви идеи къде може да бъде проблема?

Редактирано от demon777
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да пробвал съм, го и това но не нестава

м/у другото на десния габарит както и да въртя крушката все свети

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не трябва да свети ЛЕД габарита, както и да го завъртиш.Има си поляризация, което ме навежда на мисълта, че нещо не ти е наред по ел. инсталацията.Пробрвай с други светодиодни габарити, поне да разбереш от колата ли е или от габарита.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.tpetrov.com/thumbs/500/led50921.jpg

 

Почти всички качествени LED автомобилни крушки имат грец или контролер на входа . Това е така, тъй като при автомобилните

крушки не винаги плюса е на пъпката на крушката.

 

Вижда се изправителя на крушката

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.tpetrov.com/thumbs/500/led50921.jpg

 

Почти всички качествени LED автомобилни крушки имат грец или контролер на входа . Това е така, тъй като при автомобилните

крушки не винаги плюса е на пъпката на крушката.

 

Вижда се изправителя на крушката

Това е така,обаче ме съмнява масовите китайки, заляли пазара да са оборудвани с грец.Поне тези , които съм развафовал им липсваха такива елементи.За това една контролна проверка с друг светодиод ще даде яснота от къде идва проблема.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм няколко вида диодни крушки и всички не се влияят от +/- но всички светят само на десния габарит.

Когато купих колата габарита на левия беше изгорял и стъкления балон потъмнял. Смених го. След време исках да сложа диод и забелязах че левият пак беше потъмнял. Имах нов и пак го смених сега пак е потъмнял. Проблема ми е ясен че е в инсталацията ама не ми е ясно кво точно да търся

Редактирано от demon777
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам здрав часовник,ако искаш ще ти го подаря,само драсни едно ЛС къде да ти го пратя и ако искаш де... :drinks:

Редактирано от godji307
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...