Премини към съдържание

Грешка P0125


dachbissnes

Препоръчано мнение

Колеги имам следния проблем,когато излезна да карам надълго ми светва грешка P0125 която според Аутодата е (термостат,датчик за водата или окабеляване)ниска температура на охлаждащата течност.

Термостата е проверен ,няма и лоши връзки ,темп.датчик като го изключих даде -80 тоест май работи .

Някой има ли предположение как да тествам датчика по друг начин ,и в този датчик разделен ли е на 2 (за таблото и за компа).

Може ли да е някаъв датчик за ниско ниво на антифриза?

Може ли да е от нещо друго и просто да ми отчита тази грешка?

Моля за съвети.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересна грешка.... така като се загледах буквалния и превод, е че температурата на двигателя не е достатъчна за работа в режим с обратна връзка.

Ще се наложи каране с включен компютър и ще е добре да се наблюдава температурата и ламбда сондите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересна грешка.... така като се загледах буквалния и превод, е че температурата на двигателя не е достатъчна за работа в режим с обратна връзка.

Ще се наложи каране с включен компютър и ще е добре да се наблюдава температурата и ламбда сондите.

Какво значи "обратна връзка"може би там е разковничето?А температурата за Ламба сондите не ли друга грешка?Мислиш ли че ако дойда може да тестваме някак си ?

п.п

Уредите са 3 .И при трите ми дава еднаква грешка (обаче точно имената не бях се загледал)

Редактирано от dachbissnes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги проблема е решен благодарение на Милен,оказа се че газовия инжекцион е настроен доста зле.При над 3000 оборота при извънградско каране към 2-3 мин светваше чека,излизаше грешка P0125 тоест ниска темп.на двигателя през обратната връзка което насочваше към термостат или температурен датчик но Милен успя да намери проблема ...а точно чеслед 3000 оборота колата на газ е с уникално бедна смес и двете ламбда сонди спират да работят и от там идва тази грешка в обратния кръг.

При настройка на газовия инжекцион всичко си дойде на мястото.

Да е жив и здрав Милен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...