Премини към съдържание

ПОМОГНЕТЕ


InsomniA_1

Препоръчано мнение

1.8 тд ГАЛАНТ 90г.-Незнам номера-Мисля че е спукана главата защото се издуват маркучите и загрява двигателя дал съм колата на ремонт и ще ми кажат със сигурност дано се окаже гарнитура иначе ще откача.Каде да намеря друга глава ако се наложи и старата може ли да се направи това искам да запитам.Каква е цената на 2-ра употреба има ли такива и каде се намират?Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1.8 тд ГАЛАНТ 90г.-Незнам номера-Мисля че е спукана главата защото се издуват маркучите и загрява двигателя дал съм колата на ремонт и ще ми кажат със сигурност дано се окаже гарнитура иначе ще откача.Каде да намеря друга глава ако се наложи и старата може ли да се направи това искам да запитам.Каква е цената на 2-ра употреба има ли такива и каде се намират?Благодаря предварително!

Като диагностицираш, прозвъни на Мишата от

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...c=512&st=20

за втора употреба, дори той и да няма - помоли го(но е добре и да идеш на място да се видите) да потърси. Ако той не те ориентира за нещо, значи :icon_blush: нещата са лоши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи ,причината за надуването на маркучите и избиването на вода от капачката на радиатора може да бъде или от самата капачка на радиатора, или пък от водната помпа( доколкото разбрах от Кю-то и тя е сменявана..) или пък вече от гарнитура на главата или най лошото е да е спукана главата..........

В случай на спукване на главата не е ясно дали можа да се завари , а дори и да се завари, не е ясно дали заварката ще издържи дълго време........обикновенно се пукат м/у леглата на клапаните и/или към дренерите, има по лоши случаи и те са ако пукнатината е вътре по леглото на клапана или по канала на клапана(там къде се набиват водачите ) ...........

Много е важно главата да е правена за първи път, защото ако е сваляна и ремонтирана 1 или няколко пъти, това е лошо , защото състоянието й може да не търпи ремонти други........като се свали главата ,всичко ще се види/замери и ще се прецени дали да се сменя с друга или твоята ще я ремонтирате.......... :) Но като на първо време вземи и смен икапачката на радиатора, защото тя може да е причината да надува маркучите тъй като клапана й е блокирал и приливника не играе роля ........... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...