Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Последна надежда


Vokkil

Препоръчано мнение

Здравейте колеги безпокои ви колега със Ситроен С5 2.0HPI или подобен на вашия GDI. Проблема е следния колата от както съм я купил преди 4 месеца трака като дизел, отговора на АМК и другите познати майстори на ситроен е че съм се пр***л :icon_crying: , всеки дига ръце от тоя двигател на края един майстор ми каза че трака заради ниско налягане на помпата за високо налягане, и така въпросът ме е следният имали колега които може да погледне тоя двигател да си каже мнението дали наистина е от тая помпа или от другаде в бензиновата система :help: .

 

 

П.П. Извинявам се че съм пусна въпрос ми в темата за Carisмa.

 

Благодаря

post-15458-000616100 1350887626_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

До колкото съм запознат имаме един колега в Пловдив, който има слабост към тези мотори. Ако не се включи в темата ника му е Milen_z, надявам се да може да ти помогне :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Веднага ще се опитаме да помогнем..... Помпата е калпав Сименс, ако няма налягане оборотите се ограничават на 2500. От нея неможе да се получи тракане, в нея също няма какво да трака. На ремонт тази помпа почти не подлежи, макар че съм правил такава, за сметка на това не е толкова скъпа като нова..... Относно тропането , аз бих потърсил друга причина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега за отговора но дигам повече от 2500 без проблем за ремонт, ремонтира се но никои не се наема :icon_doh:. Начина по които предполагат че помпата не вкарва достатъчно налягане е следния, форсирам колата и като и паднат оборотите става тиха след секунда за да се нормализират се чува едно много силно так-так-так-так много по силно от нормалното тракане :(.

 

Благодаря предварително :worthy:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е на компютър закачана ли е, какво става с налягането в този момент. При тези помпи вариантите са два, или работи и тропането е от нещо друго, или не работи двигателя не развива обороти и тропането пак е от нещо друго. За ремонтирането да прав си ремонтират се, аз съм навит да я направя. Части за ремонта могат да се вземат от друга развалена. В момента аз нямам такава при мен. И все пак е много интересно какво става с налягането на горивото в момента на тракането.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега за отговора но дигам повече от 2500 без проблем за ремонт, ремонтира се но никои не се наема :icon_doh:. Начина по които предполагат че помпата не вкарва достатъчно налягане е следния, форсирам колата и като и паднат оборотите става тиха след секунда за да се нормализират се чува едно много силно так-так-так-так много по силно от нормалното тракане :(.

 

Благодаря предварително :worthy:

Колега по евтино дори и с пътя ще легне при колегата Милен ,човека си ги разбира и ще ти помогне .Заделяш един ден и идваш към майната Таун и си готов.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз смятам така да направа да отида до колегата Милен имам приятели от Пловдив и може да се вид просто колегата да каже имали възможност да реши проблема :worthy:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да погледна колата, дали ще я оправя немога да кажа. За мен проблема не е в тази помпа, защото както казах вече в нея няма какво да трака. Това е помпа създаваща налягане до 100атм. с гумени мембрани, задвижвани с масло...... няма тракащи елементи, или мембраните са здрави и помпата работи, или мембраните са спукани и масълцето и е отишло в бензина. В такъв случаи всичко спира да работи. Най-вероятно тропането е в механиката на самия двитател. А вие колега сте попаднал при един от многото маистори които като видят двигател с директно впръскване, или им е виновна помпата, или дросела, или компютъра...... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега възможно ли е тракането да е от "Авансатора на валовете" това беше последното предложение от колегите със Ситроен, лошото в тоя случай е че оригинален струва 750 лева :D.

 

П.П.Възможно ли е да си оставите телефона или на ЛС да ми го пратите за да се разберем кога може да се видим :callgsm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги от ново имам въпрос към колегата Milen_z би ли ми казал да ли този звук е от помпата за високо налягане, или да търсася проблема другаде :icon_hmm: .

 

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......... както казах вече в нея няма какво да трака. ......

 

 

Малии тя работата много зле. Аз бих разглобил мотора, вътре е този шум.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малии тя работата много зле. Аз бих разглобил мотора, вътре е този шум.

 

Аз си викам, това е чист дизел ... :icon_doh:

 

 

Човек закарай колата при Милен, ще се мине и зимата ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ааа догодина.....Тамън излязох от болница, много ми е трудна работата в момента.

А тук ще си трябва разглобяване.....Премерете и налягането на маслото, какво и е налягането и на горивото. Променливото газоразпределение проверете, макар че от там шума няма да е такъв, но все пак.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...