Премини към съдържание

Последна надежда


Vokkil

Препоръчано мнение

Здравейте колеги безпокои ви колега със Ситроен С5 2.0HPI или подобен на вашия GDI. Проблема е следния колата от както съм я купил преди 4 месеца трака като дизел, отговора на АМК и другите познати майстори на ситроен е че съм се пр***л :icon_crying: , всеки дига ръце от тоя двигател на края един майстор ми каза че трака заради ниско налягане на помпата за високо налягане, и така въпросът ме е следният имали колега които може да погледне тоя двигател да си каже мнението дали наистина е от тая помпа или от другаде в бензиновата система :help: .

 

 

П.П. Извинявам се че съм пусна въпрос ми в темата за Carisмa.

 

Благодаря

post-15458-000616100 1350887626_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

До колкото съм запознат имаме един колега в Пловдив, който има слабост към тези мотори. Ако не се включи в темата ника му е Milen_z, надявам се да може да ти помогне :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Веднага ще се опитаме да помогнем..... Помпата е калпав Сименс, ако няма налягане оборотите се ограничават на 2500. От нея неможе да се получи тракане, в нея също няма какво да трака. На ремонт тази помпа почти не подлежи, макар че съм правил такава, за сметка на това не е толкова скъпа като нова..... Относно тропането , аз бих потърсил друга причина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега за отговора но дигам повече от 2500 без проблем за ремонт, ремонтира се но никои не се наема :icon_doh:. Начина по които предполагат че помпата не вкарва достатъчно налягане е следния, форсирам колата и като и паднат оборотите става тиха след секунда за да се нормализират се чува едно много силно так-так-так-так много по силно от нормалното тракане :(.

 

Благодаря предварително :worthy:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е на компютър закачана ли е, какво става с налягането в този момент. При тези помпи вариантите са два, или работи и тропането е от нещо друго, или не работи двигателя не развива обороти и тропането пак е от нещо друго. За ремонтирането да прав си ремонтират се, аз съм навит да я направя. Части за ремонта могат да се вземат от друга развалена. В момента аз нямам такава при мен. И все пак е много интересно какво става с налягането на горивото в момента на тракането.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега за отговора но дигам повече от 2500 без проблем за ремонт, ремонтира се но никои не се наема :icon_doh:. Начина по които предполагат че помпата не вкарва достатъчно налягане е следния, форсирам колата и като и паднат оборотите става тиха след секунда за да се нормализират се чува едно много силно так-так-так-так много по силно от нормалното тракане :(.

 

Благодаря предварително :worthy:

Колега по евтино дори и с пътя ще легне при колегата Милен ,човека си ги разбира и ще ти помогне .Заделяш един ден и идваш към майната Таун и си готов.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз смятам така да направа да отида до колегата Милен имам приятели от Пловдив и може да се вид просто колегата да каже имали възможност да реши проблема :worthy:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да погледна колата, дали ще я оправя немога да кажа. За мен проблема не е в тази помпа, защото както казах вече в нея няма какво да трака. Това е помпа създаваща налягане до 100атм. с гумени мембрани, задвижвани с масло...... няма тракащи елементи, или мембраните са здрави и помпата работи, или мембраните са спукани и масълцето и е отишло в бензина. В такъв случаи всичко спира да работи. Най-вероятно тропането е в механиката на самия двитател. А вие колега сте попаднал при един от многото маистори които като видят двигател с директно впръскване, или им е виновна помпата, или дросела, или компютъра...... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега възможно ли е тракането да е от "Авансатора на валовете" това беше последното предложение от колегите със Ситроен, лошото в тоя случай е че оригинален струва 750 лева :D.

 

П.П.Възможно ли е да си оставите телефона или на ЛС да ми го пратите за да се разберем кога може да се видим :callgsm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги от ново имам въпрос към колегата Milen_z би ли ми казал да ли този звук е от помпата за високо налягане, или да търсася проблема другаде :icon_hmm: .

 

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......... както казах вече в нея няма какво да трака. ......

 

 

Малии тя работата много зле. Аз бих разглобил мотора, вътре е този шум.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малии тя работата много зле. Аз бих разглобил мотора, вътре е този шум.

 

Аз си викам, това е чист дизел ... :icon_doh:

 

 

Човек закарай колата при Милен, ще се мине и зимата ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ааа догодина.....Тамън излязох от болница, много ми е трудна работата в момента.

А тук ще си трябва разглобяване.....Премерете и налягането на маслото, какво и е налягането и на горивото. Променливото газоразпределение проверете, макар че от там шума няма да е такъв, но все пак.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...