Премини към съдържание

От какво може да бъде...


Emicha

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги!

От скоро се появи доста неприятен проблем с моята Каризма - при по-висока скорост, над 90-100км/ч при натискане на спирачка, воланът тресе доста. Много некомфортно...

Доколкото разбрах, може да е от криви дискове на спирачките или от накрайниците на стабилизиращата щанга - тях обаче скоро ги смениха с нови.

Ако е от дисковете - има ли възможност да се изправят или трябва да се сменят и от какво може да се получи изкривяване на дисковете?

 

Ще я закарам на сервиз, но все пак ми се иска да имам идея какво може да е...

 

Ще съм ви благодарен, ако споделите мнения :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да замерят дебелината им, има минимална дебелина за износване. Ако има достатъчно "месо", може да се изправят от някой стругар. Ако са износени или са близко до мин. дебелина - нови.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

От скоро се появи доста неприятен проблем с моята Каризма - при по-висока скорост, над 90-100км/ч при натискане на спирачка, воланът тресе доста. Много некомфортно...

Доколкото разбрах, може да е от криви дискове на спирачките или от накрайниците на стабилизиращата щанга - тях обаче скоро ги смениха с нови.

Ако е от дисковете - има ли възможност да се изправят или трябва да се сменят и от какво може да се получи изкривяване на дисковете?

 

Ще я закарам на сервиз, но все пак ми се иска да имам идея какво може да е...

 

Ще съм ви благодарен, ако споделите мнения :)

Аз лично ги смених защото ги изкривих при слизане от продължителен балкански път и пресяхох вода минаваща пътя,при загряти дискове ..още на следващия ден усетих проблем с тресене на волана.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите!

Ще я закарам в някой сервиз да ги проверят.

Сигурно и накладките ще трябва да се сменят?

Желателно е

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да е проблем със спирачните апарати?

И някакви препоръки за сервиз, в който няма да ми кажат, че трябва да се сменят половината неща, пък "после ще видим" :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

проблема ти е в дисковете,ако не е в тях си провери баланса на гумите и да ли нямаш някой крива джанта,но щом каваш че при натискане на спирачките се усеща тресене значи е от дисковете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...