Премини към съдържание

Възможно ли е?


sturm44

Препоръчано мнение

Разглеждайки технологичният речник тук http://www.mitsubish...ges/Technology/ и по-специално частта "Задвижване на четирите колела", се запитах дали е възможно на моето :mitsu-smiley: / http://commons.wikim...t_generation%29 / да сложа подобна индикация - като на снимките най-долу /кога върви на предно предаване и кога се включва и задното/?

Знам че предното си "дърпа" постоянно а задното "зацепва" при определени условия, просто ми стана любопитно може ли да се "вземе" сигнал от някъде, и когато и задното се включи, да светва една такава/подобна/ индикация? :rolleyes:

Редактирано от Светльо Ангелов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това задвижване е изцяло механично, за да се направи такава индикация ми се струва, че ще е сложно.

Има вариант да се следят скоростите преди и след муфата, но там пак положението не е еднозначно, защото дори когато назад не се предава въртящ момент, кардана пак се върти вследствие на твърдата връзка с диференциала.

 

Ясно...Благодаря, колега! :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това задвижване е изцяло механично, за да се направи такава индикация ми се струва, че ще е сложно.

 

Индикацията е, че като почне да мята кал или сняг, да мята отпред и отзад. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Индикацията е, че като почне да мята кал или сняг, да мята отпред и отзад. :icon_thumbup:

 

А лятно време? :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...