Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Странен проблем?


msgb

Препоръчано мнение

Колеги,необходима ми е помощ!

Колата е Galant с двигател 2.4 GDI.Преди няколко дни(петък 24.08.12г.) се качвах до хотел Мальовица.На тръгване от София заредих резервоара догоре с бензин 95 от ЕКО.Времето беше доста горещо и когато се качих горе от двигателния отсек доста силно замириса на бензин.При огледа забелязах,че от свободния край на "U" образния гумен маркуч(виж стрелката на снимката)доста силно духа бнзинови пари.Отворих капачката на резервоара и от там също излизаха горещи пари смесени с капки бензин под доста голямо налягане.При прекратяване на "духането" от резервоара,колата угасна от само себе си и не запали докато не затворих капачката .По субективно усещане колата беше загряла повече от друг път,въпреки че стрелката на температурата на водата си беше в нормално положение.На следващия се прибрах в Бургас без каквито и да е проблеми.В следващите няколко дни карах колата средно по 30-40км на ден градско и също нямах проблеми,но прецедента си е прецедент.Доста мислих по случая и имам някои предположения,но не искам да ги споделям(засега),за да не повлияя на евентуални мнения от вас.Следващата седмица ще пътувам до Гърция и искам да съм сигурен,че по двигателя(4G64) всичко е наред.Ето защо имам три въпроса:

1.От коя система е този елемент (черната кутия приличаща на филтър)?

2.Свободния край на "U" образния гумен маркуч не трябва ли да е закачен някъде и ако ДА то къде?(Аз не можах да видя къде)

3.Нормално ли е от този край да "духа" и то бензинови пари?(според мен НЕ,че то така може и да се запали и изгори автомобила-майната му на него,ами хората!!).

Редактирано от msgb
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,необходима ми е помощ!

Колата е Galant с двигател 2.4 GDI.Преди няколко дни(петък 24.08.12г.) се качвах до хотел Мальовица.На тръгване от София заредих резервоара догоре с бензин 95 от ЕКО.Времето беше доста горещо и когато се качих горе от двигателния отсек доста силно замириса на бензин.При огледа забелязах,че от свободния край на "U" образния гумен маркуч(виж стрелката на снимката)доста силно духа бнзинови пари.Отворих капачката на резервоара и от там също излизаха горещи пари смесени с капки бензин под доста голямо налягане.При прекратяване на "духането" от резервоара,колата угасна от само себе си и не запали докато не затворих капачката .По субективно усещане колата беше загряла повече от друг път,въпреки че стрелката на температурата на водата си беше в нормално положение.На следващия се прибрах в Бургас без каквито и да е проблеми.В следващите няколко дни карах колата средно по 30-40км на ден градско и също нямах проблеми,но прецедента си е прецедент.Доста мислих по случая и имам някои предположения,но не искам да ги споделям(засега),за да не повлияя на евентуални мнения от вас.Следващата седмица ще пътувам до Гърция и искам да съм сигурен,че по двигателя(4G64) всичко е наред.Ето защо имам три въпроса:

1.От коя система е този елемент (черната кутия приличаща на филтър)?

2.Свободния край на "U" образния гумен маркуч не трябва ли да е закачен някъде и ако ДА то къде?(Аз не можах да видя къде)

3.Нормално ли е от този край да "духа" и то бензинови пари?(според мен НЕ,че то така може и да се запали и изгори автомобила-майната му на него,ами хората!!).

Сори,но нещо не се закачи снимката.Ще пробвам отново!!

post-6369-081669300 1346351512_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не работи системата за вакумиране и вентилация на резервоара. Не пълни догоре, и се предполага че няма да имаш проблем..... Този маркуч посочен на снимката е отворен към атмосферата, т.е. така си е добре.

Добре ще е обаче проблема да се отстрани, във всеки резервоар се създава вакуум от специално изградена система. Най-важните неща са две, първо взривоопасни са изпаренията на горивото, и второ вредно е отделянето им в атмосферата.....Затова на всеки автомобил отвори ли се капачката трябва "да смуче навътре", никога да духа навън.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...