Премини към съдържание

ЕГР даде грешка Outlander 2.0 DID


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

понеже не намирам еднозначно мнение в темата, а изглежда имам същия проблем-ще помоля за съвет. При мен светна check engine-а, а при диагностика откриха 3 грешки (грешка от турбото, изгоряла свещ и грешка в EGR клапан). С оглед на описаното по-горе вярвам, че точно заради този клапан свети лампата. В сервиза доста ме разочавораха и не смятам да го посещавам отново. Предложиха ми да ми направели Carbo почистването и да ми сложат добавка... Това има ли ефект или не е друга тема, но е несериозно като единствена констатация по проблема.

Помолих да ми кажат цена за сваляне/почистване/монтаж на EGR клапана с оглед на местоположението на същия в тази кола, тя е 100лв. Нов този клапан струва около 240лв. Въпроса е дали това ще има ефект или наистина проблема е с дросела, който вече е към 500лв. без монтаж... Не мога да отделя толкова средства в момента, за да карам по системата "проба-грешка" и да сменям чаркове наред. А и вече с тези сервизи, не знам къде да отида. Човек понякога по форуми от разстояние получава по ценни съвети отколкото от някой "майстор" дето му е все тая за твоята кола.

Разбира се, става въпрос за Outlander 2.0 DID от 2008 на 137к км.

Редактирано от Nocturne
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този сервиз в който сте ходили дали започва с "ру" и завършва на "ин"?

 

Според мен отидете за второ мнение при Пламен (във форума е с ник DJ tymbi)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този сервиз в който сте ходили дали започва с "ру" и завършва на "ин"?

 

Според мен отидете за второ мнение при Пламен (във форума е с ник DJ tymbi)

 

Не, сервиза завършва на "нев" на Шипченски проход. Не този в Студентски. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човека пита за сервиз дето ще му свършат работа, а не къде четат грешки. Ти лично карал ли си Митсубишито си в рубина? препоръчваш ли го?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз много добре знам къде работиш. За това се учудвам, че препоръчваш точно тоя шано срвиз. Едно е какво ще покаже тестера, друго какво ще ти кажат и трето какво ще ти предложат като разрешение на проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Привет колеги,

от три месеца притежавам Аутлендър 2007г с BSY мотора 140кс, очевидно и аз съм в клуба на светещия чек енджин от днес.

Питането ми е следното: понеже намирам в нета няколко дроселови клапи на различни производители, ако заменя оригиналния PIERBURG с нещо по-евтино като ERA, FEBI Bilstein мога ли да очаквам някакви проблеми или несъвместимост, щото цените са с по 50-100лв надолу и съм в колебание!

Нека някой сподели опит ако има.

Предварително ви благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...