Премини към съдържание

Скъсана шпилка на генерацията


Препоръчано мнение

Здравейте, Колеги!

 

Скъса се едната шпилка на генерацията - най-лявата от горния ред. Леко подухва от там :icon_blush: , за сега е леко де.

Та предвид сложната процедура по сваляне на радиатори (за да се освободи място за работа), разпробиване, нарязване резба и нова шпилка, питам :

 

Какви са рисковете ако карам така?

 

Мога ли да запуша миниатюрната пролука с лепило тип "маджун/заварка" (на SUN FIX, имам такова, държало до 200 градуса - ЦЪК)?

 

Имам нова гарнитура ако трябва да се смени, но ме притесняава, че ще се скъсат и други шпилки при развиването. Та за това питам дали има начин да реша проблема без да разбишкам предница и да покъсам болтове!

 

Поздрави на всички!

 

Иван

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро с такова вискокотемпературно върху гарнитурата уж до 1100 градуса и я стане я не. Ако стърчи малко може да се пробва да се завари гайка например и да се развие, ако е отпуснало при нагряването, като трябва да се вземат мерки да не се изпържат електрониките. Ако ги закиснеш предварително с WD-40 имаш малко по-голям шанс да не скъсаш останалите шпилки. За варианта с разпробиването го написа...

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не стърчи, за съжаление. Скъсана е в блока и изпадна 2-3 см от шпилката с шайбата и гайката.

Колко градуса се напича там?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...