Премини към съдържание

проблем с бордовия часовник за pajeo pinin


Препоръчано мнение

здравейте, иска да попитам как да сменя текущото време на часовника на таблото, всеки път, когато се стартира показва някакво друго, в друга часова зона, а опитам ли се да го настроя, успявам само да променя часовете, минутите не искат, но при повторно запалване, пак си посочва друго време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, иска да попитам как да сменя текущото време на часовника на таблото, всеки път, когато се стартира показва някакво друго, в друга часова зона, а опитам ли се да го настроя, успявам само да променя часовете, минутите не искат, но при повторно запалване, пак си посочва друго време.

Здрасти,

Ако радиосистемата е оригинална на Мицубиши, подходът е следния:

1. Изключваш радиоприемника.

2. Отново го включваш, като при това натискаш копче "4" /на което пише отдясно "SCAN"/. На дисплея ще изчезне надписа "СТ", което значи, че минаваш на ръчен режим за настройка на времето.

3. Настройваш времето, като използваш копчета "Н" - за часове и "М" - са минути. Със "SET" се зануляват минутите - това не го пипаш.

Опитай, трябва да стане.

Имам менюал на руски. Ако желаеш, може да го копираш. 0888 0888 06 - Иво.

Бъди здрав!

Редактирано от иво николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Ако радиосистемата е оригинална на Мицубиши, подходът е следния:

1. Изключваш радиоприемника.

2. Отново го включваш, като при това натискаш копче "4" /на което пише отдясно "SCAN"/. На дисплея ще изчезне надписа "СТ", което значи, че минаваш на ръчен режим за настройка на времето.

3. Настройваш времето, като използваш копчета "Н" - за часове и "М" - са минути. Със "SET" се зануляват минутите - това не го пипаш.

Опитай, трябва да стане.

Имам менюал на руски. Ако желаеш, може да го копираш. 0888 0888 06 - Иво.

Бъди здрав!

Мога да опитам да ти го пратя в електронен вариант. Само съобщи къде

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Описаният метод стана при мен! Аз съм с Mitsubishi Motors W142 модел на радиото. Ще се радвам някой да сподели как се настройва и датата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Описаният метод стана при мен! Аз съм с Mitsubishi Motors W142 модел на радиото. Ще се радвам някой да сподели как се настройва и датата!

За съжаление, менюала, с който разполагам на руски език не говори нищо за настройка на датата. А и сега не си спомням на дисплея на моя Пинин някъде да има дата. Довечера ще проверя и ако намеря инфо ще я споделя.

Весел ден.

Иво

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за съветите,това съм го опитвал но не става защото няма бутон 4.Навигационната ми система е P063. За настройка на часовника има само две функций - ръчно и автоматично, които се появяват след като се натисне два пъти ''DISP''.Какъвто и режим да избереш, времето на дисплея не се сменя - вкючваш двигателя и се появява след известно време реалното време,което не се променя. Странното е следното: намерих диск за навигацията(за Германия) и в продължение на няколко месеца след стартирането и, показваше колко спътника приема и точните географски координати.От известно време не показва колко са спътниците и координатите не са верни,което означава, че приема по- малкло от 4 спътника.Не мога да разбера какъв е проблема, защото когато започне да приема 4 и повече спътника сменя времето.Но от известно време това не се случва. Чакам предложения...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...