Премини към съдържание

Съвет за почистване на резервоар?


Avtomata

Препоръчано мнение

Здравейте,

Тъй като предишния собственик на колата е карал само на газ, и в резервоара не е имало бензин не знам колко години.

то сегашното му състояние е плачевно :icon_n_furious:

Отвътре всичко е ръждясало и тази ръжда беше запушила инжекциона няма да ви казвам как...

Та въпроса ми е следният:

Може ли да се изчисти по някакъв начин ръждата или трябва да си търся нов резервоар?

Ще бъда благодарен на всякакви мнения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Тъй като предишния собственик на колата е карал само на газ, и в резервоара не е имало бензин не знам колко години.

то сегашното му състояние е плачевно :icon_n_furious:

Отвътре всичко е ръждясало и тази ръжда беше запушила инжекциона няма да ви казвам как...

Та въпроса ми е следният:

Може ли да се изчисти по някакъв начин ръждата или трябва да си търся нов резервоар?

Ще бъда благодарен на всякакви мнения.

Може, но най добре е да се свали.........след това се маха поплавъка с бенз. помпа и др. работи, ако имаш маркучи и т.н. се свалят.....след това се измива с водна струя ( най добре пароструйка) ,ако е много разджасал отвътре, то тогава се води на песъкоструйка за да изчисти ръждата отвътре........

После се проверява за течове като се напълни с вода целия и така се гледа да не протече някаде........

отгоре също се обработва (почиства и с грунд се маже - може и сукобит или нещо подобно) и се монтира пак на мястото си.

Отвътре в резервоар не трябва да се обработва с химикали, тъй като вътре има бензин..........най добре е така да го оставиш. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор DJ :first:

Резервоара е свален в момента, ще пробваме първо с пароструйка, а ако не стане и с песъкоструйка ще го мъчим :D

Пък после ще видим и ще пиша пак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...