Премини към съдържание

Малко помощ


Zatvornik

Препоръчано мнение

При движение ми светва чек енджина, след гасене на колата и подаване на контакт не изгазва. В по следствие като си карам колата сам гасне. Пробвал съм когато не ми изгасва чека, да рестартирам компютъра(откачване на акумулатора и вадене на буксите от компютъра). Тогава при подаване на контакт гасне, но след запалване на бензин светва чека(не засича дебитомера, което според мен е кабел при буксата на компютъра). Интересува ме дали след като компютъра сам си чисти грешката се пази в паметта ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като караш на газ това ти лъже ламбда сондата и светка чека . Като обърнеш на бензин е нужно малко време да се оправи . Това не ти бърка работата на колата . По принцип може да излъжеш ламбда сондата но ти трябва добър електричар .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като караш на газ това ти лъже ламбда сондата и светка чека . Като обърнеш на бензин е нужно малко време да се оправи . Това не ти бърка работата на колата . По принцип може да излъжеш ламбда сондата но ти трябва добър електричар .

 

Чека свети и самокато карам на бензин. От 3 дни си играх с колата да и загася чека, но след 10 мин. каране по задръстванията, колата почна да губи мощност. При форсиране сама сваля от 4 000 оборота, а педала е настъпен, след откачване на дебитомера, колата работи много по-добре. Мойто заключение е, че ще трябва да се смени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чека свети и самокато карам на бензин. От 3 дни си играх с колата да и загася чека, но след 10 мин. каране по задръстванията, колата почна да губи мощност. При форсиране сама сваля от 4 000 оборота, а педала е настъпен, след откачване на дебитомера, колата работи много по-добре. Мойто заключение е, че ще трябва да се смени.

 

Може и той да е причината но може да са и полу-запушени изжектори . Преди да го смениш опитай по-лесното - сложи добавка в бензина , покарай така и виж резултата . От това нищо не губиш, а може да ти спести по-сериозен ремонт.

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колата вече е оправена. Оказа се, че буксата към компютъра не контактува добре. От там идва и не засичането на дебитомера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...