Премини към съдържание

Паджеро на газ


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,бихте ли ми казали кой е най подходящият двигател за монтиране на газ.уредба на Паджеро 2003,до 2006г. производство,мисля да си взема такова,а след прочетеното в форума се отказвам от дизела?Благодаря предварително на всички отзовали се!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,бихте ли ми казали кой е най подходящият двигател за монтиране на газ.уредба на Паджеро 2003,до 2006г. производство,мисля да си взема такова,а след прочетеното в форума се отказвам от дизела?Благодаря предварително на всички отзовали се!

Всички бензинови мотори с озключение на GDI понасят съвсем спокойно на газ..........такова ПАджеро има както 3 литровия мотор , така и 3.5 литровия с 12 или 24 клапана двувалов или четиривалов мотор.......имам наблюдения доста в/у всички мотори на газ и може би само 3.5 24 кл. четириваловия мотор прави от време на време малки проблеми, но аз го свързвам проблема с кабелите и лулите - киха и прекъсва от време на време на ниски обороти при натоварен режим на работа на мотора..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички бензинови мотори с озключение на GDI понасят съвсем спокойно на газ..........такова ПАджеро има както 3 литровия мотор , така и 3.5 литровия с 12 или 24 клапана двувалов или четиривалов мотор.......имам наблюдения доста в/у всички мотори на газ и може би само 3.5 24 кл. четириваловия мотор прави от време на време малки проблеми, но аз го свързвам проблема с кабелите и лулите - киха и прекъсва от време на време на ниски обороти при натоварен режим на работа на мотора..........

 

Благодаря ти за отговора,ще сьм спокоен,а проблемни ли са тези мотори,нещо специфично трябва ли да знам за тях?И последен вьпрос имаш ли представа колко горят на газ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора,ще сьм спокоен,а проблемни ли са тези мотори,нещо специфично трябва ли да знам за тях?И последен вьпрос имаш ли представа колко горят на газ?

Ми - в момента имам три такива ,на единия има голям теч на масло от някъде...........на другия е с духнали гарнитури/криви глави,на третия е с завлекло бутало на 5-ти цилиндър......внос от Италия .......но като цяло са корави мотори и моето изказване не може да бъде фактор за тези мотори,щото при мен идват само счупени коли....... :)

Но газта си я обича и полапва около 15 до 20л./100км. зависи от състоянието на мотора и АГУ-то, от ск. кутия дали е автомат или ръчна и т.н............

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми - в момента имам три такива ,на единия има голям теч на масло от някъде...........на другия е с духнали гарнитури/криви глави,на третия е с завлекло бутало на 5-ти цилиндър......внос от Италия .......но като цяло са корави мотори и моето изказване не може да бъде фактор за тези мотори,щото при мен идват само счупени коли....... :)

Но газта си я обича и полапва около 15 до 20л./100км. зависи от състоянието на мотора и АГУ-то, от ск. кутия дали е автомат или ръчна и т.н............

 

Благодаря ти за изчерпателният отговор!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега!Сега видях,че си писал по тая тема...И аз като теб се сблъсках с тоя проблем,но някога.Та:карам паджеро V6,3000 кубика,150 кончета или колкото са останали там....Двигателя е на около 360 000км.Преди бях с обикновенна газ/некъф изпарител на BRC/хубав е,но с него е лаком:прескача 20л.Сега карам с газов инжекцион,полски,дори не знам каква марка е,но разхода е около 15л.карам с оригинален размер гуми 265/15-зимните/не помня колко са високи/и 255/65R17 лятото.разхода е един и същ,същото важи и за двойното предаване....Карам бързо :plane: ....Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...