Премини към съдържание

HD камера като парктроник.


Препоръчано мнение

Седя си вкъщи и само се чудя с каква простотия да се захвана:D

 

Имам една камера AIPTEK 720p HD която нещо не записва... Имам и кола ,която е голяма със стърчащи брони и паркирането и карането на заден винаги е приключение... Та идеята ми е да монтирам или окото или цялата камера в задната част на колата,а дисплея на камерата да е на таблото отпред. Разглобих я и забелязах ,че не е с лентов кабел монитора а сноп жички.Проблема е ,че за да остане камерата отзад,а монитора да дойде отпред ,ще трябва да удължа кабелаците с 4-5 метра.Мисля да ползвам интернет кабел,но не знам дали няма да се влоши или тотално да се изгуби сигнала заради растоянието и накрая да не виждам нищо на мониторчето.:tok: Благодаря за идеите!:drinks:

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом имаш камера и монитор,направи един 5 метров кабел и го пробвай без да монитраш в колата и ще разбереш. :)За 5 метра не мисля, че ще има проблем.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ща да забучвам 7 инча монитор на таблото само за едното паркиране.Така спестявам 150 кинта ,пък и резолюцията му е добра и е малко по размери. Понеже е направено да работи с кабели около 5 см дължина... ако ги направим 5 метра ще имам ли сигнал :D Утре ще опитам все пак.

 

Eто от къде ще режа и удължавам:

 

http://img265.imageshack.us/img265/2461/cameracu.jpg

Редактирано от didotoo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Седя си вкъщи и само се чудя с каква простотия да се захвана:D

 

Имам една камера AIPTEK 720p HD която нещо не записва... Имам и кола ,която е голяма със стърчащи брони и паркирането и карането на заден винаги е приключение... Та идеята ми е да монтирам или окото или цялата камера в задната част на колата,а дисплея на камерата да е на таблото отпред. Разглобих я и забелязах ,че не е с лентов кабел монитора а сноп жички.Проблема е ,че за да остане камерата отзад,а монитора да дойде отпред ,ще трябва да удължа кабелаците с 4-5 метра.Мисля да ползвам интернет кабел,но не знам дали няма да се влоши или тотално да се изгуби сигнала заради растоянието и накрая да не виждам нищо на мониторчето.:tok: Благодаря за идеите!:drinks:

 

 

 

 

Добре бе човек кефиш ме честно... :icon_thumbup:

И аз си падам по подобни експерименти, ех чак до тук не бих стигнал но както и да е. На въпросът ти според мен загубите няма да са ти чак толкова голям проблем отколкото смущенията... Твоят двигател доколкото знам е бензинов и от запалителната бобина, динамото и много други е много вероятно да имаш смущения, от сега ти казвам прави добра екранизация преди да си се отчаял от идеята (която не е толкова лоша)

Успех с начинанието:icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами мерси :icon_thumbup: Много си падам по такива неща , особено car pc обаче няма лев за сега.Опитвам се с това с което разполагам да направя нещо.Обаче един колега ме светна за друг проблем.Понеже кабелите излизат от чипа за графика и ще ми трябва усилвател на сигнала... Това на теория.Друг вариант е някой ден като си взема монитор с hdmi вход ,да бодна камерата там.Ще видим какво ще стане.:good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...