Премини към съдържание

Малко Въпроси относно ЕКЛИПСЕ


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, ще мина дирекно към въпроса - аз карам АУДИ 80 б4 авант в перфектно техническо състояние със забележки само по външен вид... в момента ми предлагат бартер за митсубиши еклипс 1-ва генерация 2.0 16в. Бих искал да ми кажете, ако се осъществи този бартер какво ще е в + и какво в - за мен? Интересува ме най-вече разхода на гориво - моето ауди е 1.6 101 коня и ми харчи градско, като го галя не(рядко карам над 3000 оборота) ми дава 9/100, също колко по скъпо ще е обслужването и т.н... и въобще какво да гледам, когато се срещна с човека. Не искам да дам кон за магаре, в смисъл не че ауди-то е по добро от еклипса, но специално моето е гледано и технически е в перфектно здраве, не искам да взема нещо със сумати проблеми.

Мерси предварително на отзовалите се! Утре ще се срешна с човека, а ето ги и 2-те коли:

 

http://www.cars.bg/u456067

http://www.cars.bg/u405330

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега

Аз отскоро съм с Еклипс но ще ти кажа моето виждане.Преди да го купя,пред мен също стоеше дилемата Ауди Б4 комби или Еклипс-а.Реших се на Миубишито 1-во защото е купе (а аз съм ерген) 2-ро купето е по ниско и по-леко.Взех го с обикновена АГУ и при 3-те ми прехода от Сопот до Несебър ми даде 8,5л. газ/100 км, когато го карам нормално и около 11,5 л. газ/100 км. при скорост над 130 км/ч.на градско си гори ,но тук в Несебър радко успявам да включа 4-та и 5-та

 

П.П.: Все пак сам трябва да си прецениш ''+'' и ''–''.Ззависи :семеен ли си ,за какво ще се използва колата.и т.н. и т.н. .Тук може би ще прочетеш коренно различни мненния ,но крайното решение трябва да си е само твое. УСПЕХ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обслужване на Еклипс ремъци и ролки (поносимо качество) около 350 лева.Свещи 7 лева бройката обикновени и 22-24 лева бройката иридиеви.Масло ако ще го караш на ръчка 10W60 (скъпо).Разхода на бензин градско е около 12-13 на сто зависи от карането и колко е наред колата.Имай в предвид,че е двуместна,визирам това защото отзад е само за мазохисти.Еклипс+ обикновенна газова по-добре и без Еклипс... не е същата кола.Като цяло е много здрав и почти безпроблемен автомобил,който поддържаш ли го като хората ще те кара цял живот.Не ръждясват като цяло,за сериозни ремонти трябват и сериозни пари.Като цяло няма нищо общо с Ауди 80 а си е жив спортен автомобил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, ще мина дирекно към въпроса - аз карам АУДИ 80 б4 авант в перфектно техническо състояние със забележки само по външен вид... в момента ми предлагат бартер за митсубиши еклипс 1-ва генерация 2.0 16в. Бих искал да ми кажете, ако се осъществи този бартер какво ще е в + и какво в - за мен? Интересува ме най-вече разхода на гориво - моето ауди е 1.6 101 коня и ми харчи градско, като го галя не(рядко карам над 3000 оборота) ми дава 9/100, също колко по скъпо ще е обслужването и т.н... и въобще какво да гледам, когато се срещна с човека. Не искам да дам кон за магаре, в смисъл не че ауди-то е по добро от еклипса, но специално моето е гледано и технически е в перфектно здраве, не искам да взема нещо със сумати проблеми.

Мерси предварително на отзовалите се! Утре ще се срешна с човека, а ето ги и 2-те коли:

 

http://www.cars.bg/u456067

http://www.cars.bg/u405330

 

 

 

 

БАРТЕР-размяна на определен предмет(и) между двама и повече човека,като всеки от тях си мисли,че е прецакал другият! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rofl.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЕКЛИПС-а си е цяла "религия" ..... ако някой се оплаче от този модел, ще е само заради това, че не си е направил правилно сметката каква кола му е необходима...

Ако смяташ да я караш с обикновена газова - НЕДЕЙ, само ще ОСАКАТИШ двигателя... :)

За времето през което го гимам съм сменил кормилен накрайник (заради нашите "хубави" пътища) , кабели за свещите..... и май, май само това....консумативи като масло и филтри не ги смятам.....

Ако има как покарай тази машина.... и смятам, че скоро ще си сред нас.... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още 1 момче ми званя пак със еклипс и на снимките изглежда по добре от този който дадох, реших да се срещна с човека, да покарам колата и да преценя сам. Питам за разхода понеже не съм фен на газ-та и няма да си слагам газ, колкото до мене на 20 години съм търся някакав спортис но на този разхода ме притесня понеже като го сравня с други коли в същи клас (2.0 150коня) и по технически данни го дават с 2-2.5 литра поваче на 100км градско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още 1 момче ми званя пак със еклипс и на снимките изглежда по добре от този който дадох, реших да се срещна с човека, да покарам колата и да преценя сам. Питам за разхода понеже не съм фен на газ-та и няма да си слагам газ, колкото до мене на 20 години съм търся някакав спортис но на този разхода ме притесня понеже като го сравня с други коли в същи клас (2.0 150коня) и по технически данни го дават с 2-2.5 литра поваче на 100км градско

 

Братле, разхода не е толкова важен , когато говорим за кефа , които ти дават тези коли ... Като се качиш веднъж на Еклипс , повече няма и да си помислиш за друга кола :mitsu-smiley: Моята Жаба ми дава 15.5/100км разход градско на червени обороти , иначе на спокоино каране ми дава 13/100 градско , 7/100 извънградско с до 120-140км/ч .Както казват колегите сам си преценяваш , но си се насочил към една от наи-пристрастяващите коли в цялата Галактика :) . Поздрави от Варна ! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...