Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте!

Харесах едно Mitsubishi Space Gear 2.8TDI Отидох на оглед, качих се да го карам и като подадох повече газ на правата, започна да свисти! Продавача ми показа този клапан, и било нормално да съска. Та нормално ли е, при подаване на повече газ да свисти въпросния егр?

Редактирано от Sanduco
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Харесах едно Mitsubishi Space Gear 2.8TDI Отидох на оглед, качих се да го карам и като подадох повече газ на правата, започна да свисти! Продавача ми показа този клапан, и било нормално да съска. Та нормално ли е, при подаване на повече газ да свисти въпросния егр?

 

По-принцип има сивстене от турбината след определени обороти, при мен се появява след 1800 оборота, най-добре заведи някой който е запознат с дизелите да погледне и да види дали е от това и дали е в границите на нормалното :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЕГР-то ако свисти ще има изгорели газове в коша, сигурно се бъркаш с клапана за наляганято на колектора. На чичо ми паджерото свисти по същия начин като го юрнеш с 3000 оборота. Виж му чашката ако е хлабава и играе(може и пружината да е омекнала) е за смяна, другия вариянт е турбината да надува повече от 0.9 атм, което е кофти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да мисля че около 3000 оборота започна да съска. Ще погледна тази чашка.

 

Благодаря за инфото! Ако се присъединя към собствениците на Mitsubishi ще се похваля :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е ЕГР клапана,който по принцип служи за управление на изг. газове, които се вкарват от изпуск. колектор към смук. колектор с цел доизгаряне на изг. газове.........ако от там ти свисти , по добре го затапи ,тъй като не си струва да го оправяш .......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Е аз се съмнявам ЕГР клапан да свисти. По-скоро е от турбината (това пък е по-скоро от износване). Предпазния клапан на колектора се усеща доста осезаемо и не прилича много на свистене.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...