Премини към съдържание

Черен дим и разход на гориво. М. Аутлендър 2007 дизел 2.0 тди


Препоръчано мнение

Здравейте,наскоро забелязах че при потегляне излиза черен дим,не винаги,а предимно при потегляне от паркинг. След като се пофорсира 2-5 сек. и спира. Попрочетох че това се получавало от горенето на дизела и можело да се оправи с някаква добавка за пречистване на горивната система или нещо подобно беше. Това притеснително ли е,да продължавам ли да си карам така или да взема веднага мерки?

Другото което е че според мен след смяната на маслото разхода ми се увеличи,не съм специалист и за това не съм сигурен. Примерно преди извънградско с круиз на 110 км/ч съм достигал среден разход 6.9 на 100. В момента при каране със същата скорост не мога да падна под 8.5 в никакъв случай,а понякога с малко повече заиграване с около 140 и под 9.5. Как да си възвърна отново стария разход,възможно ли е 2та проблема да са свързани?

 

Благодаря предварително за отговорите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

възможно ли е 2та проблема да са свързани?

 

 

Повече от възможно даже ..:icon_thumbup:

Сменяй бензиностанциите и пак засичай при същите условия, докато разхода падне и спре да пуши ..И като се получи това, хвърляй котва на тази бензиностанция ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Повече от възможно даже ..:icon_thumbup:

Сменяй бензиностанциите и пак засичай при същите условия, докато разхода падне и спре да пуши ..И като се получи това, хвърляй котва на тази бензиностанция ..:)

 

Да ти кажа честно имаш право. Преди 2 седмици сменях амортисьори и им казах да ми направят една диагностика-имах грешка: вода в резервоара. Май 7те стотинки отстъпка на литър в Лукойл ще ми излезнат през г@$* :argue:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...