Премини към съдържание

Масло и черен дим


Damasko

Препоръчано мнение

Здравейте. Имам Каризма ГДИ от 2 години.До скоро никакъв проблем с нея само смяна на консумативи и яко каране.Но от последните 20 000 км който навъртях колата почна да гори масло. На 9 000 км изгаря от максимума до мимимума и отделно и наливам 0.5 литра.Освен това колата сякаяш леко изгуби мощност.. няма го предишното ускорение. Като я форсирам отзад излизат черни кълба от дим... На какво може да се дължи това? Казаха ми че катализатора бил запушен но аз много не вярвам и затова исках да попитам за мнение. Колата е на 240 000 км реални от който 50 000 са в България. Благодаря предварително

Редактирано от Damasko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С какво масло е карана? Може маслото да не е хубаво. Ако не е чистен нагара, може това да е една от причините да не върви, отделно като гори масло значи нагара се трупа по-бързо. Това с кълбетата не е хубаво. Най-добре я закарай някой ден при Milen_z в Пловдив.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маслото с което е карана е Адинол 10в40... При Милен съм ходил веднъж за смяна на 1 помпа и съм много доволен и сега мислех пак да се обърна към него, но рекох да получа някаква насока преди да я закарам на сервиз, така че всякакви предложения са добре дошли :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да де, това е предложението - иди да я види, никой друг не слушай и на никой друг не давай да я пипа - това е най-добрият съвет, който някога ще получиш....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам Каризма ГДИ от 2 години.До скоро никакъв проблем с нея само смяна на консумативи и яко каране.Но от последните 20 000 км който навъртях колата почна да гори масло. На 9 000 км изгаря от максимума до мимимума и отделно и наливам 0.5 литра.Освен това колата сякаяш леко изгуби мощност.. няма го предишното ускорение. Като я форсирам отзад излизат черни кълба от дим... На какво може да се дължи това? Казаха ми че катализатора бил запушен но аз много не вярвам и затова исках да попитам за мнение. Колата е на 240 000 км реални от който 50 000 са в България. Благодаря предварително

 

Здравей,мисля че разхода на масло и черния дим не са пряко свързани.Разхода може да от вложки а черния дим от неправилно изгаряне.Кога си сменял свещи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,мисля че разхода на масло и черния дим не са пряко свързани.Разхода може да от вложки а черния дим от неправилно изгаряне.Кога си сменял свещи?

 

Досега нищо не съм сменял по колата само консумативи... Черния дим излиза само при форсиране като стигне около 5к оборота ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...