Премини към съдържание

Окачване


drepac

Препоръчано мнение

Да се мушна в темата на моят съгражданин за окачването, значи проблемът ми е следния: купих пружини преди месец и половина и още не съм ги сменил. Ходих в два сервиза и в двата се опитват да ме убедят, че за да махна пружините, трябва да ми срежат амортисьорите, защото тъпия болт който държи амортисьора, се отвива ама неще да излезе. Ако някой има лек как се откача този болт, без да ме вкарват майсторите още сумати пари за амортисьори - е добре дошъл!

Това е кофти ситуация и е сравнително често срещана в Каризмите ( а и не само при тях)............по принцип ако отрежат болта ,т отрябва да смениш амортесьорите, тъй като парчето оставя във втулката на амортесьора.........опитайте се внимателно с ВД40 или друг шпрей да напръскате няколко пъти около болта и с чук да помлатите болта ,той там е конусовиден и няма опасност да се прецака резбата ( трябва много да го млатите за да стигне резбата) като естествено преди това отвиете гайката..........след всяко млатене се опитвайте да завъртите болта било то на ръка с убължение или с по мощен гайковерт...........в двете посоки го въртете ,т.е. напред - назад и т.н..............после пак пръскате и пак опитвате и т.н. ............ако и тогава не стане, тогава не е лошо да го нагреете малко като внимавайте да не изгорите гумата във втулката..........за тази цел използвай горелка, а не оксижен ( пак става, но трябва да е някой по опитен) и веднага след това поливате обилно с вода горещата част ,така няколко пъти ,а през това време се опитвайте да въртите болта с клщча или гайковерта ,млатете го с чука и го пръскайте с ВД40..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...