Премини към съдържание

Ламбда сонда


Препоръчано мнение

Колеги след диагностика в БС се установи ,че съм за нова ламбда сонда.Става въпрос за Галант 97 136к.с.

За сега съм се спрял на Бош 160-180лв-универсална без букса,с бързи връзки.

Удачен ли е този вариант или е по-добре оригинална?Някай слагал ли е такава до сега?

Колата е с газов инжекцион Виале.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги след диагностика в БС се установи ,че съм за нова ламбда сонда.Става въпрос за Галант 97 136к.с.

За сега съм се спрял на Бош 160-180лв-универсална без букса,с бързи връзки.

Удачен ли е този вариант или е по-добре оригинална?Някай слагал ли е такава до сега?

Колата е с газов инжекцион Виале.

 

 

Универсална NTK/NGK от Ратола за 120лв Made in Japan е, ще ти свърши идеална работа! Аз съм с такава, няма смисъл да даваш повече за Бош, нашите сонди са японски, на Денсо или НТК!

Аз също съм с ГИ.

Редактирано от Peter P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Универсална NTK/NGK от Ратола за 120лв Made in Japan е, ще ти свърши идеална работа! Аз съм с такава, няма смисъл да даваш повече за Бош, нашите сонди са японски, на Денсо или НТК!

Аз също съм с ГИ.

 

Днес ходих до Балканстар и се оказа,че съм с 2 сонди.Една преди катализатора и една след каталозатора.

На диагностиката не ми казаха коя е за смяна.В този ред на мисли,ако проблема е в катализатора между тях дали ще го даде на компютъра като грешка на катализатора.....или ще е грешка ламбда сонда?

Ти двете ли си сменил?ГИ вързан ли ти е към сандата?

Да ти кажа честно не съм влизал под колата да гледам колко са(тази вечер ще се завра),но човека на резервни части ми разпечата схемата на мотора с моята рама и са две.

Цената е хубава...624лв пред катализатор и 648лв след катализатор.

Другото което ме интересува с букса ли беше или на бързи връзки,защото мисля да я сменя сам..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен на диагностиката си даде, че за смяна е тази преди катализатора, тя е на колекторните тръби, най-често заминава точно тя, понеже там газовете са най-горещи. Моята е 4 жилна, електричарят ми сряза кабела на старата да ползва буксата (универсалната идва без букса, общо взето буксата е разликата между т.н. оригинални и универсалните), измери подгрева, кое кабелче от 4те за какво е и ги свърза.

Пусни едно съобщение на Miroslav, той работи в Ратола, ако си купиш от тях сондата, мисля, че монтажът ще ти е безплатен. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен на диагностиката си даде, че за смяна е тази преди катализатора, тя е на колекторните тръби, най-често заминава точно тя, понеже там газовете са най-горещи. Моята е 4 жилна, електричарят ми сряза кабела на старата да ползва буксата (универсалната идва без букса, общо взето буксата е разликата между т.н. оригинални и универсалните), измери подгрева, кое кабелче от 4те за какво е и ги свърза.

Пусни едно съобщение на Miroslav, той работи в Ратола, ако си купиш от тях сондата, мисля, че монтажът ще ти е безплатен. :)

 

 

Най-вероятно така ще направя.Разгледах ги снощи и маи трудно ще я развия сам.Спекла се е яко от високите температури и ще трябва да се нагрее за да се развие.

Диагностика в Ратола ли правиш по принцип?Доволен ли си от тях като цяло?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно така ще направя.Разгледах ги снощи и маи трудно ще я развия сам.Спекла се е яко от високите температури и ще трябва да се нагрее за да се развие.

Диагностика в Ратола ли правиш по принцип?Доволен ли си от тях като цяло?

 

 

Доста неща са изписани за Ратола, можеш и сам да намериш. Аз съм доволен и спокойно мога да ги препоръчам. Не си струва да се занимаваш сам, говори с Миро, той ще те упъти и ще ти даде цена. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...