Премини към съдържание

Спейс Стар 1.9did


Препоръчано мнение

Здравей те.Предстой ми смяна на левия тампон над амортисьора, та въпроса ми е трябва ли да ги сменя и от двете страни, макар че от дясно си е здрав?Имат ли съвместимос с някоя друга кола /като волво v40,или рено например/Трябва ли ми стенд после?Ще съм благодарен ако някой качи снимка - да го видя предварително какво представлява.Аз пък после ще кача снимки как се сменя.Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

. От Волво може и да стават, но в никакъв случай няма да са по-евтини или по-качествени.

Те пък от Мицубиши са самото качество за тези Спейсове ..:)

Малко да ги полашкаш из дупките и започва тропането ..То всъщност тампона не е толкова виновен, колкото смотаните пластмасови втулки, които са сложили вместо лагер ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те пък от Мицубиши са самото качество за тези Спейсове ..:)

Малко да ги полашкаш из дупките и започва тропането ..То всъщност тампона не е толкова виновен, колкото смотаните пластмасови втулки, които са сложили вместо лагер ..

Бай Марине казва се лагер втулка ие едно цяло :) .Има високо технологични пластмаси и може да се направи.Тампоните също може да се рециклират в Пловдив.

Редактирано от габо
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бай Марине казва се лагер втулка ие едно цяло :)

Да, така както си ги написал "ие" са едно цяло, но по принцип се пишат отделно ..:good:

А относно лагера, ти може да си го кръстиш и лагер- главина- втулка ако искаш, но то си е тъпа пластмасова втулка и като се износи, стержена на амортисьора започва да яде чашката на пружината и деформира отвора във вид на четирилистна детелина ..

Е те тогава, колкото и да рециклираш, нищо не става ..

Истината я е казал Миро, нови тампони с лагер-лагер :D а не лагер- втулка и нови чашки на пружината, което ти решава проблема за близките десетина години ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Истината я е казал Миро, нови тампони с лагер-лагер а не лагер- втулка и нови чашки на пружината, което ти решава проблема за близките десетина години ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Всъщност са два вида, едните са с тефлонова втулка, а другите са си с нормален лагер, който не се сменя отделно от тампона. Който иска може да си направи подмяната на единия тампон с другия вид, но първо е по-скъп и второ трябва да смени и подложката за пружината. Те и на Mitsubishi и на Volvo няма как да са по-качествени или по-некачествени защото са еднакви. Ако втулките се сменят навреме и не се пожредят челата на тампона и подложката не се разтракват чак толкова бързо. Същото решение се ползва и при колт, лансер, спейс вагон, аутлендър - според мен си е до обслужване и подръжка, а не до лошо техническо решение.

кьде може да се намери втория вид и на каква цена

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дайте по евтин вариянт за тези части - тампона, лагера и подложката 130лв за едната страна в Ротола /Макферсон/.Ужас 2 страни 260 и 60лв труд

малеееееееее

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дайте по евтин вариянт за тези части - тампона, лагера и подложката 130лв за едната страна в Ротола /Макферсон/.Ужас 2 страни 260 и 60лв труд

малеееееееее

И това не е всичко ..:) Ако си решил да слагаш от тампоните с лагера, а не с втулката, като ти разглобят всичко, ще се сетят, че и амортисьора не става за този вид тампони ..:D Е те тогава ще ти се завие свят, напълно ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да изкажа специални благодарности на колегата Kentavar от София за насоките и най-вече за заместителя на тъпия,недоизмислен пластмасов лагер, сега както казва той нещата станаха вечни.Незнам как се качват снимки иначе бих качил цялата смяна на амортисьори и лагера в детайли.

Редактирано от watt82
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...