Премини към съдържание

проблем с паджеро 2.5 -шайба на колянов вал


Препоръчано мнение

отскоро станах собственик на паджеро 2.5 '95 година.При опит да сменя ангр.ремъци не успях да отвия централния болт на шайбата на коляновия вал.Моля за съвет(тънкост)да ми дадете да успея да отвия този болт който сигурно е намазан с лепило против самоотвиване и ако се скъса какво ще последва,как ще го отвия-трябва ли да се сваля мотора?

БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

отскоро станах собственик на паджеро 2.5 '95 година.При опит да сменя ангр.ремъци не успях да отвия централния болт на шайбата на коляновия вал.Моля за съвет(тънкост)да ми дадете да успея да отвия този болт който сигурно е намазан с лепило против самоотвиване и ако се скъса какво ще последва,как ще го отвия-трябва ли да се сваля мотора?

БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

Няма тънкости.......с какво се опитвате да я развиете?Ако нямата читав гайковерт поне 600 нютона ,няма да стане ..тогава отидете при гумаджийницата и с камионджийския гайковерт го развийте ............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма тънкости.......с какво се опитвате да я развиете?Ако нямата читав гайковерт поне 600 нютона ,няма да стане ..тогава отидете при гумаджийницата и с камионджийския гайковерт го развийте ............

С гайковерт не става, няма достатъчно място за фронтално насочване на гайковерта. Отвих болта, като си направих специален ключ законтрящ коляновия вал и с по голяма тръба се отви, но все пак благодаря за бързия отзив.

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С гайковерт не става, няма достатъчно място за фронтално насочване на гайковерта. Отвих болта, като си направих специален ключ законтрящ коляновия вал и с по голяма тръба се отви, но все пак благодаря за бързия отзив.

Става колега, само дето трябва да се ползва специален камък-преходник ( и аз не знам как го наричат) който има заоблени стени , така че като сложиш камъка да се накланя до към 45 градуса........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 години ...

Здравейте и ние имахме голям проблем с отвиването на този болт, но с това приспособление и ЯКО "натягане" успяхме.Не е измислено долния капак на ангренажа да е от две части, а шайбата да се държи КВ с болтове.

post-25239-021656500 1615104865_thumb.jpg

post-25239-065132000 1615104872_thumb.jpg

Редактирано от samson
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...