Премини към съдържание

"чукане"на клапани на спейс стар 1,3


DimitarD

Препоръчано мнение

От както стана студено и започна да се чува чукане от клапаните.Карам Спейс стар 1,3 бензин 2001г. Маслото е Мицубиши 10W40 и е на около 1500км. Знам че е нормално да се чуват в студено време защото имах Ауди и с него също беше така, но имам странни наблюдения. Паля при 10 градуса, изчаквам 2 минутки и тръгвам бавно. След 500 метра започват да тракат и след 2км спират. Защо не започват още в началото, някой може ли да ми обясни? Днес запалих при -1 и пак тракаха но още с паленето, 1 минута не спряха и изгасих двигателя. Запалих веднага и нямаше шум. Какви са тези неща и нормално ли е всичко? Имам и друг въпрос. Чувям че ако се скъса ангренажен ремък ще набие клапани. Нали са хидравлични защо ще ги набие, при Ауди не е така. Нали целта на тези клапани е да предпазят повредата точно от такова нещо или аз греша. Моля дайте мнения и споделете опит. Смятам че ще е от полза за всички. Благодаря Ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той е сменен и е на 7 000 км. Мислех си че е от маслото макар че и то беше 10W40, но го смених и него на 7 000 км. и нямаше много голяма разлика. тази сутрин запалих при 0 градуса но клапан не чух да трака. Прави ми впечатление и че като е студена сутрин държи почти 1800 оборота. Това нормално ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Той е сменен и е на 7 000 км. Мислех си че е от маслото макар че и то беше 10W40, но го смених и него на 7 000 км. и нямаше много голяма разлика. тази сутрин запалих при 0 градуса но клапан не чух да трака. Прави ми впечатление и че като е студена сутрин държи почти 1800 оборота. Това нормално ли е?

 

 

Kолега и моето се държи по същия начин мисля, че е карано с гадно масло и са поспекли повдигачите. Другия път при смяна на масло ще промия мотора с добавка и ще сипя Total.. сега съм с някакво немско Аddinol 10W40. За оборотите и при мен са около 2000 :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...