Премини към съдържание

Нагревател на задно стъкло


niksun

Препоръчано мнение

Здравейте колеги! След като навън паднаха температурите и има нужда от размразяване на задното стъкло (и не само на него) установих че моето не работи, разлепила (разпоила) се е клемичката която стой на задното стъкло в долния край и е вързана на маса. Та въпросът ми е съществува ли някакво електропроводимо лепило с което да лепна тази пластинка за стъклото, или единственият начин е запояване (който не ми изглежда много подходящ при ниски външни температури - че да не се спука стъклото). Благодаря Ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! След като навън паднаха температурите и има нужда от размразяване на задното стъкло (и не само на него) установих че моето не работи, разлепила (разпоила) се е клемичката която стой на задното стъкло в долния край и е вързана на маса. Та въпросът ми е съществува ли някакво електропроводимо лепило с което да лепна тази пластинка за стъклото, или единственият начин е запояване (който не ми изглежда много подходящ при ниски външни температури - че да не се спука стъклото). Благодаря Ви предварително.

 

Здравей,

И аз съм в същото положение :). Вчера обиколих магазините и открих следните варианти :

1. Лепило BISON електропроводимо - 40лева в практикер

2. http://emk-33.com/shop/product_info.php?products_id=54025

това е лепило за реотани, но си мисля като вариант да добавя и смола около клемата , за да е по-здраво

3. В Конрад електроникс има електропроводим лак ... не знам цената още

4. И със запояване става, но трябва да се нагрее стъклото ( в гараж например) за да се намали темп. разлика

 

Някой , ако има по-евтини идеи от вариант 1 ... :)

P.S. Може да се комбинираме да вземем 1 тубичкаBISON , мисля че ще стигне и за двамата

Редактирано от alex_
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой , ако има по-евтини идеи от вариант 1 ... :)

P.S. Може да се комбинираме да вземем 1 тубичкаBISON , мисля че ще стигне и за двамата

 

Благодаря за бързия отговор! Със сигурност ще стигне и за двама ни, та то трябват по няколко капки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой , ако има по-евтини идеи от вариант 1 ... :)

P.S. Може да се комбинираме да вземем 1 тубичкаBISON , мисля че ще стигне и за двамата

 

Колега дай телефон на лични.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Аз да споделя как реших проблема. След като колегата писа че има електропроводимо лепило, се отбих в едно квартално магазинче. Само суперлативи затова магазинче - на него пише водни съединения, но има почти всякакви авто части, но дори и да няма собственика веднага знае кое от къде да поръча и да го достави на страхотни цени в минимални срокове. Аз естествено преди да пиша ходих там, но и той не знаеше че съществува такова нещо (електропроводимо лепило). Но след поста на alex_ че все пак има такова лепило, той се обади някъде и каза че има и други марки по-евтини и поръча няколко бройки от това цък .

 

И така се справихме с проблема, ако някой има такъв проблем се надявам да съм помогнал. На лепилото си има описание как се работи с него но и аз мога да споделя.

Първо почистваш със спирт стъклото и клемата (двете части за залепване) изчакваш да изсъхне, стискаш ампулата със синята течност (контактора) да се счупи, махаш хартиеното капаче и под него се появява едно киче което се напоява с течността. Мажеш по стъклото и клемата (двете части за залепване) и изчакваш 5 мин. Докато чакаш през тези 5 мин. стискаш пакетчето с лепилото (то си променя цвета) хубаво да се размеси. След това отваряш (срязваш) пакетчето с лепилото и капваш по една капка на клемата и я залепваш - задържаш докато залепне пише 1-2 мин. ,но на мен ми отне поне 5 мин. Изчаках да поизсъхне и клепнах с една клечка и отгоре на клемата и размазах по стъклото за по голяма площ на проводимост. И това е, лепилото ще стигне за поне 5-6 коли с нашия проблем. Но трябва да се направят заедно защото синята течност (контактора) изчезна за около 15-20 мин. от кичето на ампулата. След като се залепи 24 часа не трябва да се включва. Работи се в температурен диапазон 10-24 С0 . Желая успех.

Извинете за дългия пост - улях се :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...