Премини към съдържание

Масло за 2.0 TD


Amida

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

знам, че е писано много по тази тема и именно поради това доста се обърках, затова ви моля за съвет.

Колата е Mitsubishi Galant 2.0 GLS TD 1995, над 200 000 км пробег.

Наближава време за смяна на масло и искам да сложа на колицата нещо добро. Последните 10 месеца е карана с 15w40, минерално и не гори грам. Но като отворя капачката се вижда чернилка навсякъде (нагар или утайка, срещнах различни трактовки). Четох някъде че в такъв случай се прави промивка, другаде четох че това е било преди, а сега маслата имали миещи свойства и нямало нужда. Също така се колебая минерално или синтетика, по упътване препоръчителното масло е 15w40 за до -15 градуса или 10w40 за над -20. Дали с преминаването от минерално на синтетично или чрез използване на добавка за промиване няма да си вкарам автогол. Мисля да извърша обслужването в Ратола в Пловдив, но видях, че маслото там е с вискозитет 10w40.

Моля ако някой има опит с подобен двигател да сподели и благодаря предварително.

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз първия път карах с Castrol 10w40, 10 000 км нямах никакви ядове. Сега сипах някакво руско.. но немога да ти кажа името му, отново 10w40 и за сега не съм забелязал проблеми. Имам навъртяни 243 000км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С дизел съм, караме с Valvoline MaxLife 15W-40, дават го за автомобили над 100 000км.

Доволни сме, доливано е веднъж към 100-200гр.

Вече сме на 10хил км. и е време за смяна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за споделеното мнение!

 

Днес приключих с колебанията - извърших смяната в Ратола, Пловдив, филтър Мицубиши и масло Diamond Protection 10w40, синтетика. Реших да си спестя промивката да не стане беля. Колата се държи добре (може би малко по-тиха и ускорява с една идея по-плавно, но вероятно си въобразявам), след 2000 - 3000 км ще се разбере дали всичко е наред.

 

Btw, за пръв път ходя там и съм доволен от отношението и обслужването.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за споделеното мнение!

 

Днес приключих с колебанията - извърших смяната в Ратола, Пловдив, филтър Мицубиши и масло Diamond Protection 10w40, синтетика. Реших да си спестя промивката да не стане беля. Колата се държи добре (може би малко по-тиха и ускорява с една идея по-плавно, но вероятно си въобразявам), след 2000 - 3000 км ще се разбере дали всичко е наред.

 

Btw, за пръв път ходя там и съм доволен от отношението и обслужването.

 

Колега, нормално е да ти ускорява различно.. от нафтата е. Продават ни всякакви боклуци и кога на каквото попаднеш :icon_crying:

И при мен колата се държи различно от време на време :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...