Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Питане за Еклипс 2г


Препоръчано мнение

Здравейте всички! Това ми е първия пост тука! Горд собственик съм на Хонда Сивик Vtec-E, след 3 години безаварийно каране дойде времето да се разделя с нея и да взема нещо по-спортно! Ориентирал съм се към спортни коли, а именно към Eclipse 2G или Celica T20. За цената не е проблем, но съм тука за да питам какви са най-честите проблеми на Еклипс. Става въпрос за двигател, окачване, интериор, екстериор имат ли навици да хващат ръжда на определени места... Интересува ме какъв ще ми е разхода и ако може с конкретни цифри (знам че разхода зависи от начина на каране)!

В аутомедия пишеше 13.9 литра на 100 км градско а в тестдрайв пишеше 10.1 мисля че, струва ми се доста неточна информацията за това искам да ми я даде някои който има Еклипс. Това е общо взето ще се радвам на всяко мнение и ви благодаря предварително!

 

Поздрави :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо, което не е споменато в темите е, че 2г еклипсите имат склонност да ръждясват от горната страна на бомбетата за амортисьорите. Виж там за петънца. Също така провери долните прави носачи за напуквания или следи от корозия - имат склонността да изгниват под ябълката на шарнира и в един момент тя просто се отделя.

 

За разхода - какъв еклипс искаш да взимаш - турбо, атмосферен (4г63 или 420а мотор). Разходът на моя преди да му сложа турбо мотора беше 15-16 при яко каране, а при нормално...не съм го карал така. Ванката извади 8 извънградско и 10 градско с неговия при спокойно каране, ама той е някакъв прецедент - 12-13 е нормално при спокойно каране и 15-16 при ръчка за атмосферния. При турбото май са подобни параметрите...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв мотор. Или са 141 или са някакви спешъл едишън, като на марин - със степен на сгъстяване 10 или 10.5:1 беше. Те са 147 или повече коне...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не забравяме и че е малко мудничък еклипса. Което си е истина си е истина. И да колата не може да се кара нормално- поне от повечето които познавам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не претендирам ,че разбирам от митсубиши, а всъщност и от каквато и да е кола,но ето снимка на талона......вие кажете колко коня е 107 киловата, може и да бъркам и да не са 145!

http://img827.imageshack.us/img827/160/eclipsej.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

АКО еклипа е в добро състояние, АКО всичко му е сменено - масла, филтри... АКО няма датчици които са сдали багажа и АКО въобще можеш да издържиш 100км без да го насилваш в града може да се стигне до упоменатото 10/100 градско. При това с подходящи гуми през лятото. Извънградско не съм свалял на 8, а на 6 и нещо !!ВЕДНЪЖ!! Редовния харчлък е 12 при нормално каране (което рядко се случва) и 15-16 при "нормално" каране :icon_angel: Но ако разхода те притеснява, значи определено не си за спортна кола. Ръжда по моя имаше единствено под резервната гума и то малко, което мисля, че е нормално. На други места не е имало, а моя съм го разкоствал до гола ламарина с двигател - буквално. Нямаше тапицерии, седалки, таван, врати, преден капак, калници, брони... и т.н. (дори таблото го махах) Така че за кола на вече 13 години, доста добре си е издържала. Ламарините са й доста здрави (изпробвано с джип и камион) :rolleyes: От удар със около 80км/ч под гумите на камион (движещ се) пострада само предната броня и държача й (ест. ако го кара баба ти нищо няма да остане). Адски стабилна на сухо и сняг. На мокро... по-добре не я карай, ако нямаш опит в каране на лед :) Носачите наистина не са от най-доброто попадение, но и зависи на какви части поръчваш/купуваш. Има по 60лв бройката ако искаш еднодневки и стигат до над 200/бр. Но купиш ли я... няма оттърване. Голяма краста си е тази кола.

 

FOXO, това че пише толкова не значи че наистина е толкова. Сигурно ако я окачиш на дино няма и 141 да изкара.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

АКО еклипа е в добро състояние, АКО всичко му е сменено - масла, филтри... АКО няма датчици които са сдали багажа и АКО въобще можеш да издържиш 100км без да го насилваш в града може да се стигне до упоменатото 10/100 градско. При това с подходящи гуми през лятото. Извънградско не съм свалял на 8, а на 6 и нещо !!ВЕДНЪЖ!! Редовния харчлък е 12 при нормално каране (което рядко се случва) и 15-16 при "нормално" каране :icon_angel: Но ако разхода те притеснява, значи определено не си за спортна кола. Ръжда по моя имаше единствено под резервната гума и то малко, което мисля, че е нормално. На други места не е имало, а моя съм го разкоствал до гола ламарина с двигател - буквално. Нямаше тапицерии, седалки, таван, врати, преден капак, калници, брони... и т.н. (дори таблото го махах) Така че за кола на вече 13 години, доста добре си е издържала. Ламарините са й доста здрави (изпробвано с джип и камион) :rolleyes: От удар със около 80км/ч под гумите на камион (движещ се) пострада само предната броня и държача й (ест. ако го кара баба ти нищо няма да остане). Адски стабилна на сухо и сняг. На мокро... по-добре не я карай, ако нямаш опит в каране на лед :) Носачите наистина не са от най-доброто попадение, но и зависи на какви части поръчваш/купуваш. Има по 60лв бройката ако искаш еднодневки и стигат до над 200/бр. Но купиш ли я... няма оттърване. Голяма краста си е тази кола.

 

FOXO, това че пише толкова не значи че наистина е толкова. Сигурно ако я окачиш на дино няма и 141 да изкара.

Дино,мино не ме интересува колко ще изкара!Ставаше въпрос,че колата се води с данни от завода Mitsubishi D30 Eclipse 1997г. 2.0 16V DOHC 107KW 145Hp!Такъв двигател нямало!Значи тия от Мицубиши Mексико са го изкарали спецялно за мене,или пък се ебават с мене,казали са си.....дай на тая Благоевградска шматка да му дадеме едно дето няма такова......хахахахах

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...