Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Да се похваля с нови джанти


DIONISIUS...

Препоръчано мнение

Здравейте Колеги,

 

Реших да разнообразя малко: снимки

 

*моля абстрахирайте се от размера на гумите (205/50)! Ще бъдат сменени с 55 или 60.

 

Освен да се похваля :icon_dance: се надявам темата да е от полза на други мераклии.

 

Джантите са BORBET 7.5J 16'' 5x114.3 ET35

Сдобих се с тях благодарение на колегата ДанчоМазда626GT, ника подсказва от кой форум. Единствено централния отвор (73) се разминаваше и се наложи да търся втулки.

 

Относно втулките: Трудно се намитат от 73.0. Масово продават от 73.1, което е популявен размер, но не е същия!

 

Относно главината: по книжка е 67.1, но реалното тазстояние е по-малко почти с милиметър.

 

С оглед на горните две неща горещо препоръчвам втулките да се правят от стругар. Естествено не какъв да е и не от какъв да е материал. Аз се спрях на симпатягата който работи с MARGEL на Ботевградско шосе. Той ми ги направи по 8лв./бр. За съжаление забравих точното наименование на материала. Най-общо казано - яка пластмаса. Пасват наистина плътно.

 

Четох много и разговарях с доста специалисти по отношение на материала. Истина е, че някои марки джанти като OZ, например, вървят с метални втулки, но преобладава мнението, че пластмасата е по-добрият материал.

 

До колкото разбрах предимството на метала е здравина, но за сметка на окисляване, триене в главината и евентуална корозия... Естествено от значение е конкретната сплав.

Редактирано от DIONISIUS...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер са, ди ги караш безаварийно, че с тези нашите пътища си цяло предизвикалство за хубавите и скъпи джанти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за коментерите! Радвам се, че ги харесвате.

 

А онзи ден, да, аз бях в локалното. Просто не бях в състояние да шофирам миналата вечер :icon_angel:

 

P.S. Щях да го добавя в първия пост, но бутона за редакция нещо го хвана липсата... Та исках да отбележа, че много ми харесва как се промени стойката на автомобила. Промяната на оффсета и широчината на джантата на този етап идеално ме устройват.

 

Поздрави на всички фенове на новия Lancer! :rulez: Като ми избие съчмата да сменям нещо друго пак ще пиша :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...