Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

L 300 - моята нова стара кола - искам съвет дали е нормално


Препоръчано мнение

Привет, наскоро взех Л 300 - продадоха ми го за 92 година и 2000 кубика,но двигатела е 4G62 ( 1,8) - карбуратор.

Интересува ме има ли някой колега който да карал такава машина и да ми каже нормално ли е да немога да вдигна повече от 100-110 км/ч , в по дълъг байр по асфалтирано шосе да се тормози и да стигам до 2ра предавка .

Буса е 4х4 , 1.8 карбуратор,с гуми 15" .

Изчистих му карбуратора и смених гор.филтър и тръгна леко по добре,но искам още.

мерих компресията е около 8,9 - 9,3.

Разход на газ ми дава около 17 / 100 ,(30 литра газ за 180 км),но е с 15 гуми и все още не съм засякъл какво отклонение дават на километража и скоростомера, но не е реален този разход ,под 17 /100 е.

Следващите стъпки са кабели и свещи.

предложете какви други неща да проверя.

 

Буса пали на бензин от 1/4 оборот и на ниски обороти не се чува , но когато тръгна да го настъпвам за да се опитам да изпреваря .... там няма никого,оборотите се вдигат бавно едвам до към 3000-3200 ,а за скоростта не споменавам нищо.

 

благодаря предварително.

иначе съм доволен от буса,днес му направих първата разходка през планината от Лозен до Пасарел и ми хареса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...