Премини към съдържание

Моля за мнения и препоръки


Препоръчано мнение

Карам Спейс Стар 1,9 дизел, производство 2003 година. От година насам имам проблем през времето, когато температурите навън са над 27-28 градуса. Проблемът се състои в това, че както си върви, колата изведнъж рязко загрява, оборотите падат до към 500 и дотук. Двигателят не гасне, а като спра, оставя колата да поработи малко и после на няколко пъти форсирам здраво, температурата също така рязко спада и нещата се оправят.

Сменил съм всички възможни датчици, термостата също. Никакъв резултат. Два пъти съм ходил в сервиза на Балкан Стар, но нищо...

Някой има ли опит с такова явление?

Редактирано от 798099
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери си радиатора. Възможно е частично да е запушен. Промий го добре, отвън и отвътре. Друг вариант е водната помпа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери си радиатора. Възможно е частично да е запушен. Промий го добре, отвън и отвътре. Друг вариант е водната помпа.

[/quote

 

 

Благодаря, Веско! Абе уж го проверяваха в сервиза, когато сменяха термостата и казаха, че всичко било наред. Последното мнение на "специалист" беше, че гарнитурата на главата е за смяна. Изказаха се опасения, че може и главата да е прегрявана, та оттам да идва проблема. Интересното е, че през зимата нямам подобен проблем.

 

Препоръчайте ми някакъв свястен сервиз в София, моля! В Балкан Стар май само прибират пари, а работата им никаква...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София прескочи до Пламен (DJ Tymbi), като преди това се свържеш с него, за да разберете в какво е проблема и съответно да го отстраните. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София прескочи до Пламен (DJ Tymbi), като преди това се свържеш с него, за да разберете в какво е проблема и съответно да го отстраните. :)

 

ОК, благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...